Rubriky:

Cyklistika

Strašlivý hromadný pád zastavil cyklistický závod v Brooklynu! Sanitky nestíhaly

5. května 2016 07:00 - New York

Nevídaný karambol ukončil sobotní cyklistické Red Hook Criterium v ulicích New Yorku. Podle záběrů lze hovořit o zázraku, že do nemocnice muselo k ošetření jen sedm jezdců a žádný z nich neutrpěl život ohrožující zranění. V plné pohotovosti bylo pět sanitních vozů. Závod byl po více než hodině restartován.

Incident zavinila porucha na motocyklu, který měl závodní pole vést, ale místo toho zůstal stát hned za zatáčkou v jednom z nejužších míst trati. Rozjetí cyklisté z hlavní kategorie mužů měli jen minimální šanci se nečekané překážce vyhnout, podařilo se to jen několika šťastlivcům. Zbytek skončil na tvrdém asfaltu, v hrozivých kotrmelcích a vršící se hromadě těl a velo materiálu.

Po druhém startu došlo ještě k další nehodě, do níž se už ale připletlo „jen" deset cyklistů, informovala zámořská média.

Red Hook Criterium na tři čtvrtě míle dlouhém městském okruhu plném ostrých zatáček se v Brooklynu jezdí každoročně od roku 2008. Další podniky letošní série se konají v červenci v Londýně, v srpnu v Barceloně a v říjnu v Milánu.

Atmosféru letošního ročníku v New Yorku asi nejlépe vystihl jeden z jezdců, který se svým zdemolovaným kolem prošel kolem strnulých diváků a jen lakonicky prohodil: „Jsem ok. Zůstal jsem naživu."

mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika