Rubriky:

Cyklistika

Na Pražských schodech kraloval Švýcar Vogel, Kulhavý po zranění ruky neriskoval

7. června 2016 19:02 - Praha
(Aktualizováno: 7. června 2016 21:05)

Švýcarský cyklista Florian Vogel vyhrál exhibiční závod na horských kolech Pražské schody. Na stupně vítězů jej doprovodili dva domácí závodníci. Druhý byl v cíli obhájce loňského prvenství Kristián Hynek a třetí dojel olympionik Jan Škarnitzl.

Pavel Rybář, Sport.cz

Vogel velmi brzy začal diktovat tempo, a už v polovině závodu vypsaného na 30 minut+1 kolo, měl desetisekundový náskok před pronásledovateli v čele s českými reprezentanty. „Líbila se mi trať i atmosféra, kterou dělali diváci kolem ní. Sil jsem od začátku cítil hodně, tak jsem to chtěl i prodat," říkal 34letý vítěz, jenž byl v cíli na Hradčanském náměstí nakonec s převahou více než půlminuty.

Po něm dorazil bronzový medailista z nedávného maratónského ME Kristián Hynek. „Přechod na úplně jinou distanci pro mě nebyl snadný. V polovině trati jsem si přišel docela mrtvej, ale nechal jsem se ještě vyhecovat skvělými diváky," tvrdil Hynek a přiznal, že letošní novinka, zkrácení délky závodu na polovinu mu vyloženě nenahrálo.

„Loni jsem si to své prvenství užíval moc, bylo ještě okořeněně tím, že jsem vyhrál v den svých narozenin. Nyní se jelo v jiném termínu, ale stupně vítězů mě zase těší," líčil Hynek. Za ním dojel vítěz Pražských schodů z roku 2013 Jan Škarnitzl.

Během každého okruhu o délce 1400 metrů museli závodníci zvládnout sjezd 128 zámeckých schodů i náročné stoupání z Malostranského náměstí až na Jánský vršek. Úřadující olympijský šampión Jaroslav Kulhavý dojel s odstupem více než minuty a čtvrt na 5. místě a přiznával, že pojal závod přece jen trochu vlažněji.

„Jel jsem to tak trochu z tréninku, až mě překvapilo, jak rychle to Vogel celé rozjel. Dřevěné překážky a schody mě dobře rozmasírovaly nedávno zlomenou ruku, s ohledem na ni jsem nechtěl úplně riskovat," vykládal Kulhavý. Francouzská esa, Marotte, Goretzky i předloňský vítěz Giger, zůstala v poli poražených.

Pražské schody - 23. ročník cyklistického závodu na horských kolech:
1. Vogel (Švýcarsko) 33:12,5
2. Hynek (ČR) +32,9
3. Škarnitzl (ČR) +50,9
4. Ulman (ČR) +1:02,4
5. Kulhavý (ČR) +1:15,4
kez, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.