Rubriky:

Cyklistika

Mistrovství světa bikerů v Novém Městě na Moravě vidělo téměř 60 tisíc diváků

3. července 2016 21:03 - Nové Město na Moravě

Mistrovství světa horských kol v Novém Městě na Moravě navštívilo během pěti soutěžních dnů 57 600 diváků. Sledovali souboje nejlepších bikerů z 52 zemí světa a vrcholem byl závěrečný den šampionátu s bitvou o titul v elitní mužské kategorii. Závod, v němž si nakonec Jaroslav Kulhavý, který byl hlavní tváří MS, dojel pro stříbro, si nenechalo ujít 23 300 diváků.

 

Jaroslav Šnajdr, ČTK

Pořadatelé si vyslechli od představitelů Mezinárodní cyklistické unie (UCI) slova chvály. "Mistrovství světa bylo velmi dobře a profesionálně zorganizované. Není překvapující, že Nové Město bylo pětkrát za sebou zvoleno nejlepším závodem v seriálu Světového poháru. Šampionátu nahrávalo počasí, dramatická sportovní klání na oblíbené trati, výborní fanoušci, kteří fandili úplně všem. Myslím, že to byla ta nejlepší generálka bikerů na olympijské hry," uvedl tiskový mluvčí UCI Louis Chenaille.

Chenaille za UCI také potvrdil, že na šampionátu nebyl zaznamenán žádný technologický podvod. Právě mechanickému dopingu vyhlásila unie nekompromisní válku poté, co při něm na konci ledna přistihla belgickou cyklokrosařku Femke van den Driesschovou v závodu žen do 23 let. UCI u ní odhalila motorek uvnitř kola.

V Novém Městě na Moravě bylo podle informací UCI zkontrolováno 333 kol napříč všemi kategoriemi.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.