Sosenka ve stíhačce na MS dráhových cyklistů neuspěl

14. dubna 2006 12:44 - BORDEAUX

Ani světový rekordman v hodinovce Ondřej Sosenka nevylepšil dosavadní výsledky české výpravy na mistrovství světa v dráhové cyklistice. Jeden z favoritů stíhacího závodu na 4 kilometry zaostal v pátek v Bordeaux daleko za svými představami. Mezi dvaadvaceti startujícími dosáhl až devatenáctého času a skončil hluboko v poli poražených.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Na šampionátu dráhařů startoval třicetiletý jezdec po šestileté přestávce. Naposledy skončil v Manchesteru v roce 2000 pátý a před letošním mistrovstvím si stanovil za jednoznačný cíl zisk medaile. "Věděl jsem, že pojedu super, nebo strašně špatně. Bohužel se naplnila druhá verze a jsem dost zklamaný. Ne však zlomený, budu bojovat dál," řekl cyklista italské silniční profesionální stáje Acqua e Sapone.

Na svou jízdu vyrazil hned ve druhé dvojici s Angličanem Stannardem a úvod závodu se mu podařil. Po kilometru však neudržel nasazené tempo a nakonec zaostal o 13 sekund za svým plánem dosáhnout času kolem 4:22. Stannardův skalp byl pro něj slabou náplastí.

Nejrychlejší čas v kvalifikaci, z níž do bojů o medaile postoupili jen čtyři nejlepší, předvedl německý obhájce titulu Robert Bartko (4:23,115). Ve večerním finále se jej pokusí sesadit z trůnu Nizozemec Jens Mouris, o bronz pojedou Paul Manning z Británie a Francouz Fabien Sanchez.

V kvalifikaci sprinterek bez české účasti potvrdila svoji rychlost Běloruska Natalija Cylinská, šampionka ze závodu na 500 m s pevným startem. Na letmé dvoustovce dosáhla času 11,052 sekundy.

Výsledky - kvalifikace:
Muži:
Stíhací závod na 4 km: 1. Bartko (Něm.) 4:23,115, 2. Mouris (Niz.) 4:24,045, 3. Manning (Brit.) 4:24,198, 4. Sanchez (Fr.) 4:24,789, ...19. Sosenka (ČR) 4:35,410.
Ženy:
Sprint (200 m): 1. Cylinská (Běl.) 11,052, 2. Kuo Šuang (Čína) 11,268, 3. Krupeckaiteová (Lit.) 11,365.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.