Rubriky:

Cyklistika

Děsivý pád! Technika selhala a cyklista letěl po hlavě

23. září 2017 13:35 - Paříž

Žádný ostrý dojezd, žádné záludné zatáčky, žádný těsný kontakt se soupeřem. Přesto se Maxime Roger dostal do situace, kdy skončil v hrozivém pádu, který dopadl lépe, než bylo možné očekávat.

Před časovkou amatérského závodu Tour de Moselle byl francouzský cyklista druhý, po ní už v celkové klasifikaci nefiguroval. V rychlosti kolem 60 kilometrů za hodinu ho potkala nehoda, která se nestává často.

Totálně selhala technika, řidítka se rozlomila a už nebyla šance odvrátit pohromu. Rukama ovšem ještě stačil zmírnit nasledky. Obrubník chodníku zůstal naštěstí o kousek vedle...

Jezdec stáje Chambéry CF tak nakonec dopadl relativně dobře. Po vyšetřeních se ukázalo, že neutrpěl žádné vážné zranění. Poškození sleziny se nepotvrdilo. Jen ho bolelo koleno. Tudíž hned mohl mluvit o možnosti startu na dalších závodech Tour du Gévaudan už příští týden.

vap, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.