Di Luca vyhrál první horskou etapu Vuelty a vede

30. srpna 2006 19:52 - ALTO DE LA COVATILLA

Italský cyklista Danilo Di Luca vyhrál první horskou etapu letošní Vuelty a stal se díky tomu novým vedoucím mužem závodu. V závěru středeční páté části, která měřila 178 kilometrů, porazil svého kolegu z úniku Janeže Brajkoviče ze Slovinska a v průběžném pořadí má před ním náskok čtyř sekund.

Do cíle u stanice lanové dráhy, která je jen několik kilometrů od rodiště loňského vítěze Vuelty Roberta Herase, jenž byl později za doping diskvalifikován, dojel jako třetí Kazach Andrej Kašečkin. Na nejlepší dvojici ztratil sedm sekund.

Do závěrečného osmnáctikilometrového stoupání vyrazil jako první Inigo Landaluze s malým náskokem před sedmičlennou skupinou pronásledovatelů v čele s dvojnásobným králem vrchařů Tour de France Michaelem Rasmussenem.

Po čtyřech kilometrech Landaluzeho soupeři dojeli a skupinka se postupně rozpadala. Zezadu naopak zaútočil jeden z favoritů závodu Alejandro Valverde, ani on však nestačil na závěrečný útok Di Luky a Brajkoviče. Vedoucí muž seriálu ProTour, jenž se vrací po zlomenině klíční kosti, se spojil s Carlosem Sastrem a na vítěze ztratili 22 sekund.

Vuelta - 5. etapa
Plasencia - Alto de la Covatilla, 178 km
1. Di Luca (It.) 5:02:25 hod., 2. Brajkovič (Slovin.) stejný čas, 3. Kašečkin (Kaz.) -7, 4. Marchante -15, 5. Sastre, 6. Valverde (všichni Šp.) oba -22, 7. Marzoli (It.) -36, 8. S. Sanchez, 9. Beltran (oba Šp.) oba -39, 10. Kohl (Rak.) -42.
Průběžné pořadí
1. Di Luca 18:37:56, 2. Brajkovič -4, 3. Kašečkin -18, 4. Sastre -29, 5. Marchante -35, 6. Valverde -36, 7. Beltran -55, 8. Danielson (USA) -58, 9. Kohl -1:00, 10. S. Sanchez -1:04.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.