Rubriky:

Evropské hry 2015

Biker Cink skončil na Evropských hrách v Baku pátý, Huříková dojela desátá

13. června 2015 11:08 - Baku
(Aktualizováno: 13. června 2015 14:55)

Ondřej Cink obsadil na Evropských hrách v Baku páté místo v cross country na horských kolech. Český jezdec se na náročné kamenité trati dlouho držel ve vedoucí skupince, ale dvě kola před cílem mu ujelo trio Švýcarů a pak i Ital Kerschbaumer. Tereza Huříková dojela v závodu žen desátá, Barbora Průdková skončila třináctá. Pět z šesti medailí získali cyklisté ze Švýcarska, zvítězili Nino Schurter a Jolanda Neffová.

 

David Taneček, ČTK

Za trojnásobným mistrem světa Schurterem vybojoval s odstupem 13 sekund stříbro Lukas Flückiger. Cink za bronzovým Fabianem Gigerem zaostal o dvě minuty.

"Bezprostředně po dojetí mě výsledek trochu mrzí, protože ještě čtyři kola před cílem jsme jeli všichni pohromadě. Ital přede mnou ale uklouznul v zatáčce a já šel přes něj, přes řidítka a první trojka nám ujela. Blbě jsme tak vypadli z boje o medaili," řekl Cink v cíli.

Čtrnáctý muž z olympijského závodu v Londýně totiž věřil, že by v Baku mohl medaili získat. "Jeden ze Švýcarů tak trochu visel na gumě a cítil jsem šanci. Pád mě ale bohužel vyřadil. Nakonec ale budu s pátým místem spokojený," dodal Cink, jenž se v průběhu závodu dostal i do vedení.

Huříková si desáté příčky váží

Vyčerpaná Huříková si v cíli postěžovala na velké teplo. "Vedro bylo strašné, ale naštěstí foukal vítr. Bylo to kvůli tomu těžší, ale já vedro snáším hodně špatně. Desátého místa na Evropských hrách si proto hodně vážím, v tomhle stavu jsem to nečekala," řekla novinářům.

I kvůli kolizi se soupeřkou krátce po startu byla po prvním kole až devatenáctá, poté se však posouvala výše. Po čtvrtém z šesti kol byla osmá, následně klesla na desátou pozici.

"Snažila jsem se ušetřit síly, protože tady v závěru všem strašně dochází. I mně, i když jsem vytrvalec. Poslední kolo bylo největší utrpení, protože už v předposledním jsem myslela, že jedeme do cíle," uvedla loňská evropská šampionka v maratonu.

Maximálně spokojená byla i Průdková. "Třinácté místo je super. S trenérem jsme si říkali, že kdybych byla do patnácti, byla by to bomba," řekla devatenáctiletá bikerka, která ještě v minulé sezoně jezdila v juniorské kategorii.

Brněnská rodačka se nakonec vyrovnala i s tím, že se jí nevydařil úvod. "Přepálila jsem zaváděcí kolo a pak jsem se dvě kola trápila. Pak se to ve mně zlomilo. Řekla jsem si, že přece nebudu jezdit poslední," uvedla Průdková, která byla po druhém kole sedmnáctá.

Stolní tenistky zdolaly Rakušanky

Stolní tenistky nečekaně porazily rakouské vicemistryně Evropy 3:1 a ve čtvrtfinále se v neděli utkají s Francií. "Je to velké překvapení. Za normálních okolností je velmi těžké hrát proti Rakousku, dvě ze tří hráček jsou totiž klubovými spoluhráčkami a samozřejmě, že jsme přátelé. Ale dokázaly jsme to," radovala se Iveta Vacenovská, která působí v Linci. "Nejtěžší bylo získat poslední bod. Když myslíte na to, že můžete vyhrát, je těžké se soustředit," dodala.

Naopak stolní tenisté podlehli Bělorusku 2:3 a v soutěži skončili. Zápasníci Michal Novák, Tomáš Sobecký i Pavel Powada prohráli hned v úvodních duelech svých kategorií, Marie Vlasáková skončila v kvalifikaci synchronizovaného plavání sedmnáctá a do dalších bojů rovněž nepostoupila. Z dvojice českých triatlonistek dopadla lépe 21. Petra Kuříková.

Evropské hry v Baku 
Cyklistika - horská kola: 
Muži - cross country: 
1. Schurter (Švýc.) 1:41:04
2. Flückiger (Švýc.) -13
3. Giger (Švýc.) -33
... 
5. Cink (ČR) -2:34
Ženy - cross country: 
1. Neffová (Švýc.) 1:31:05
2. Stirnemannová (Švýc.) -2:03
3. Wloszczowská (Pol.) -2:08
... 
10. Huříková (ČR) -6:26
13. Průdková (ČR) -8:51
Stolní tenis: 
Muži - družstva:
Osmifinále: Bělorusko - ČR 3:2.
Ženy - družstva: 
Osmifinále: Česko - Rakousko 3:1 
Triatlon: 
Ženy
1. Spirigová (Švýc.) 2:00:28
2. Klamerová (Niz.) -1:16
3. Nordenová (Švéd.) -1:18
... 
21. Kuříková (ČR) -6:27
30. Šimáková (ČR) -9:53
Zápas:
Muži - řeckořímský:
Do 59 kg:
1. Marjaňan (Rus.)
2. Daurov (Běl.)
3. Muchtarov (Ázerb.)
3. Belmadani (Fr.)
...
Novák (ČR) vyřazen v 1. kole.
Do 71 kg:
1. Čunajev (Ázerb.)
2. Korpasi (Maď.)
3. Etlinger (Chorv.)
3. Stäbler (Něm.)
...
Sobecký (ČR) vyřazen v osmifinále
Do 80 kg:
1. Salejev (Rus.)
2. Husejnov (Ázerb.)
3. Aleksandrov (Bul.)
3. Sasunovskij (Běl.)
...
Powada (ČR) vyřazen v 1. kole
Do 98 kg:
1. Magomedov (Rus.)
2. Timčenko (Ukr.)
3. Noumonvi (Fr.) a Ildem (Tur.)
ČTK

Časová osa: Evropské hry 2015

Filtr článků - Evropské hry 2015