Rubriky:

Evropské hry 2015

Stolní tenistky si zahrají na Evropských hrách o bronz

14. června 2015 10:22 - Baku
(Aktualizováno: 14. června 2015 15:19)

České stolní tenistky budou bojovat v Baku na premiérových Evropských hrách o bronzové medaile. Po nečekaném vítězství nad Rakouskem zdolaly ve čtvrtfinále Francii, ale v semifinále nestačily na Německo a favoritkám podlehly 0:3. O třetí místo si Renáta Štrbíková, Iveta Vacenovská a Hana Matelová zahrají v pondělí proti Ukrajině.

 

www.ittf.com

"Jsem strašně ráda, že se nám povedl takovýhle super výsledek," zářila po postupu do semifinále Vacenovská. Odpoledne už ale Češky německý výběr nezaskočily. "Prohrály jsme s nejsilnějším týmem, který je nasazený jako číslo jedna, ale za stolem jsme udělaly maximum. Závěrečný výsledek 0:3 je doopravdy relativně krutý," řekla česká jednička.

"Nedá se nic dělat, musíme se oklepat a teď fandíme Holandsku, protože proti Ukrajině máme zítra víc šancí," dodala Vacenovská. Přání se jí splnilo, Ukrajinky ale druhé semifinále notně zdramatizovaly: Nizozemsko rozhodlo o postupu až v závěrečném pátém zápasu.

Svůj program na Evropských hrách dnes zahájili rychlostní kanoisté, kteří nezávodí v Baku, ale v Mingačeviru. Z úvodní rozjížďky postoupil z prvního místa přímo do finále na kilometrové trati singlkaniosta Martin Fuksa, ze třetího místa deblkajakáři Jakub Špicar, Patrik Kučera a třetí místo posunulo do bojů o medaile i čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba.

"Jelo se mi opravdu dobře. Jel jsem tak, jak jsem chtěl. Trochu jsem se toho ale bál, protože tam bylo docela dost rychlých závodníků. Od startu jsem to ale měl pod kontrolou. Ve finiši jsem ještě zrychlil, protože jsem slyšel Poláka. Říkal jsem si, že když vedu, vyhraju," řekl Fuksa. Těšilo ho, že před finále může šetřit síly a nemusel odpoledne absolvovat semifinále.

Trochu nečekané problémy s postupem měli úřadující mistři světa na čtyřkajaku. "Dráha nám v rozjížďce ukázala, že umí být celkem neregulérní. V první polovině se nám jelo docela lehce, loď nám pěkně odjížděla a věřili jsme si, že soupeřům odjedeme, ale bohužel jsme chytili na kormidlo trávu, které tam plave docela dost, a loď nám to zpomalilo. Nakonec jsme museli bojovat i o poslední postupové místo do finále, které se nám naštěstí podařilo udržet," řekl Havel.

Deblkanoisté postoupili z prvního místa

Ze semifinále poté do bojů o medaile postoupil z třetího místa kajakář Dostál a z první pozice deblkanoisté Filip Dvořák, Jaroslav Radoň. Ženský čtyřkajak Michaela Mlezivová, Lucie Matoušková, Monika Machová, Anna Kožíšková byl v semifinále sedmý a ve finále bude chybět.

Dostál uspěl i přesto, že nejprve 'ulil' start a v následné jízdě byl trochu rozhozený. "Nebylo to ono, nemohl jsem si mezi záběry najít svůj odpočinek. Doufám, že se to před finále spraví a bude to dobré," přál si Dostál, který až do konce musel bojovat o poslední postupové místo. "Už jsem si říkal, že to bude zase jako na mistrovství Evropy, kde jsem jel jen malé finále. Ale řekl jsem si, že se to nesmí stát, a finiš jsem tam narval," řekl.

Ze tří českých triatlonistů skončil nejlépe na 22. místě František Linduška, karatistka Veronika Mišková ze skupiny do semifinále nepostoupila. Na kontě měla jednu výhru a dvě porážky. Obě její přemožitelky Španělka Sánchezová i Francouzka Scordová byly ve finále.

Evropské hry v Baku:
Stolní tenis:
Ženy - družstva:
Čtvrtfinále:
ČR - Francie 3:1,
semifinále:
Německo - ČR 3:0.
Triatlon:
Muži:
1. Benson (Brit.) 1:48:312
2. Silva (Portug.) -11
3. Pevcov (Ázerb.) -33
...
22. Linduška -3:30
33. Svoboda -5:37
39. Kubínek (všichni ČR) -8:24
ČTK

Časová osa: Evropské hry 2015

Filtr článků - Evropské hry 2015