Kuriózní omyl. Třímiliónovou prémii za British Open poslali organizátoři někomu jinému

9. srpna 2018 10:32 - St. Louis

Tommy Fleetwood inkasoval více než 150 000 dolarů (3,3 miliónu korun) za červencové British Open, jak se ale nyní ukázalo, nebyl to ten Tommy Fleetwood, který na golfovém turnaji startoval a obsadil 12. místo. Administrativním omylem skončily prémie na účtu stejnojmenného osmapadesátiletého trenéra a caddieho z Floridy.

 

Kyle Terada, Reuters

Nečekané bohatství Fleetwooda překvapilo a snažil se s jedenáctým hráčem světového žebříčku spojit. Sedmadvacetiletého anglického golfistu chtěl ujistit, že se peníze neztratily. "Byla to obyčejná chyba," řekl Fleetwood, jemuž v bance nečekaně přibylo 154.480 dolarů. "Snažil jsem se dostat na jejich seniorskou tour, takže mají moje bankovní spojení," dodal na vysvětlenou.

Omyl potvrdili i zástupci European Tour, kteří za vyplácení odměn z British Open odpovídají. "Byla to účetní chyba, kterou už řešíme a omlouváme se za komplikace, které jsme oběma stranám způsobili," uvedli v prohlášení.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.