Španěl Rahm obhájil vítězství na turnaji European Tour v Madridu

Madrid

Golfový turnaj Espaňa Open v Madridu vyhrál stejně jako loni domácí favorit Jon Rahm. Pátý hráč světa porazil o pět ran krajana Rafu Cabreru Bella. Třetím místem překvapil další španělský golfista Samuel del Val, kterému patří až 1413. místo ve světovém žebříčku a na turnaji European Tour startoval teprve popáté.

Španěl Jon Rahm

Čtyřiadvacetiletý Rahm vybojoval při 39. účasti na podniku elitní evropské série již pátý titul. Rychleji to dosud žádný Španěl nedokázal.

"Před domácím publikem je pro mě vždycky obtížné mít všechno pod kontrolou a odehrát tu pro fanoušky takovýhle víkend je paráda. Už se těším na příští rok a doufám, že to vyjde do třetice," řekl Rahm, který ve třetím kole výkonem 63 ran vyrovnal rekord hřiště madridského Clubu Campo Villa.

Další domácí hvězda Sergio García se musel spokojit s dělenou sedmou příčkou.

Golfový turnaj Espaňa Open série European Tour v Madridu (par 71, dotace 1,5 milionu eur):