Rubriky:

Golf

Tiger Woods pomohl Obamovi

5. listopadu 2008 15:28

V novém americkém prezidentu Baracku Obamovi přichází do Bílého domu další hlava státu, která hraje golf. Obamovi na cestě vzhůru pomohl i Tiger Woods.

Mohlo by se zdát, že poražený prezidentský kandidát John McCain je coby veterán vietnamské války (tak jako byl Tigerův otec Earl) a konzervativec s pevným náhledem na výdělky a daně Woodsovi bližší.

Jenže pouto Obamy s Tigerem bylo nejen díky společné barvě kůže ještě silnější. Už v lednu Woods chválil Obamu za vystupování, a byť ho přímo slovně v kampani nepodpořil, podle amerických médií patřil mezi jeho peněžní dárce, tak jako třeba basketbalista LeBron James. Takže se dá předpokládat, že Woods pro Obamu také hlasoval.

Obama i Woods mají nyní podobná historická prvenství: Woods jako první golfista černé pleti vyhrál major turnaj a stal se světovou jedničkou, Obama rovněž jako první Afroameričan vyhrál „major“ hlasování o prezidenta USA a mezi světovými politiky bude mít rovněž postavení jed­ničky.

Společný golf Obamy a Woodse je zřejmě jen otázkou času.


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.