Růžičková a Nový se stali nejlepšími golfisty ČR

29. listopadu 2008 21:09 - PRAHA

Vítězi ankety Český golfista roku 2008 se stali Kateřina Růžičková a Marek Nový, hráči Golf Klubu Čechie. Sedmnáctiletá Růžičková obhájila loňský triumf, Nový se stal pomyslným králem českého amatérského golfu poprvé.

Nejlepším profesionálem se stal Pavel Nič senior, trenér české nejúspěšnější profesionálky Zuzany Mašínové. V žebříčku finančních odměn jsou ale nejvýše právě Mašínová, která v tomto roce získala na prémiích 977.150 korun, a Petr Skopový z GC Sokolov, který vyhrál celkem 571.297 korun.

Zásluhou Mašínové bude mít Česká republika v příštím roce poprvé v historii zastoupení na ženském profesionálním okruhu Ladies European Tour. Osmadvacetiletá hráčka si účast zajistila vítězstvím v SAS Masters Tour ve Skandinávii.

Vítězi české amatérské Tour, nejvýznamnější domácí série turnajů, se stali Marie Šebestová a Jan Mergl.

Ceny nejlepším dnes předali bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová a prezident České golfové federace Milan Veselý. Ten si při vyhlašování pochvaloval, jaký pokrok udělal golf v tuzemsku v posledních letech.

"Byli jsme tím posledním sportem v kategorizaci sportů ČSTV. Před rokem 1990 za námi bylo jen psí spřežení. Nyní jsme již v první desítce, takže důvod ke spokojenosti tady rozhodně je," řekl Veselý.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: