Rubriky:

Golf

Skotský golfista Montgomerie bude kapitánem Evropy v Ryder Cupu

28. ledna 2009 16:38 - DUBAJ

Kapitánem golfového týmu Evropy pro Ryder Cup v příštím roce bude Colin Montgomerie. Skotského hráče do prestižní funkce pro tradiční souboj se Spojenými státy americkými jmenovala komise European Tour.

Pětačtyřicetiletý Montgomerie bude nástupcem Nicka Falda, pod jehož vedením loni ve Valhalle evropský tým svým americkým soupeřům podlehl. "Je to obrovská čest a také odpovědnost. Musíme udělat maximum, abychom jim tu loňskou porážku vrátili," uvedl bývalý druhý hráč světa, jenž v loňském rydercupovém výběru chyběl.

Jinak má však Montgomerie s touto týmovou soutěží velké zkušenosti. Debutoval už v roce 1991 a před třemi lety se stal druhým Evropanem po Bernhardu Langerovi, jenž byl členem pěti vítězných sestav.

Ryder Cup 2010 se bude hrát 1. až 3. října ve velšském rezortu Celtic Manor.

ČTK

Časová osa: Golf

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.