Rubriky:

Golf

Padesátník Mickelson září v Cromwellu a vede se skóre -13

27. června 2020 12:06 - Cromwell (USA)

Čerstvý padesátník Phil Mickelson se po druhém kole probojoval do čela turnaje Travelers Championship v Cromwellu, který již dvakrát vyhrál v letech 2001 a 2002. Vítěz pěti golfových majorů a celkem 44 turnajů na PGA Tour v pátek potřeboval jen 63 úderů, tedy sedm pod par, a vede se skóre -13.

 

Frank Franklin II, ČTK/AP

Slavný Američan na první pozici vystřídal Kanaďana Mackenzieho Hughese, jenž se dělí o druhé místo s Willem Gordonem. Ten se narodil v roce 1996, kdy už měl Mickelson na PGA Tour osm titulů. Naposledy se radoval z trofeje loni v únoru v Pebble Beach.

Před třetím kolem však budou mít Mickelson a spol. málo času na odpočinek. Předpověď počasí není příznivá, proto hra začne již v sedm hodin ráno. "Když člověk stárne, je to pro něj trochu těžší, ale když se daří, dodává to sílu," řekl Mickelson.

Hughes a Gordon jsou zpět jen o jednu ránu, další tři ztrácí pětice hráčů včetně světové jedničky Roryho McIlroye. Hvězdný golfista ze Severního Irska si ve druhém kole oproti čtvrtku o pět úderů pohoršil.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.