Golfový turnaj v Detroitu vede i díky zmrzlinářskému vozu Wolff

5. července 2020 09:37 - Detroit

Jednadvacetiletý Američan Matthew Wolff se po třetím kole dostal do čela turnaje PGA Tour v Detroitu a útočí na druhý titul v kariéře. K dobru má na nejbližší soupeře tři rány a pokud dnes náskok udrží, stane se druhým nejmladším dvojnásobným vítězem na okruhu po legendárním krajanovi Tigeru Woodsovi. Tomu se to povedlo ve věku 20 let a devět měsíců.

 

Brian Spurlock, Reuters

Wolff na Rocket Mortgage Classic zapsal v sobotu stejně jako o den dříve osm ran pod par, zahrál eagle, devět birdie a tři bogey. Na první příčku se probojoval ze třetí a skóre má -19. K životnímu výsledku mu pomohl zmrzlinářský vůz.

"Jezdí okolo a pokaždé, když jsem ho slyšel, zahrál jsem birdie. Ta jeho melodie mi pomohla uklidnit hlavu a nepřemýšlet o rychlosti nebo dráze," řekl Wolff. Premiérovou trofej z PGA Tour má z loňského července, kdy coby dvacetiletý při teprve třetím startu vyhrál 3M Open v Minnesotě.

O druhou pozici se za Wolffem dělí světová desítka Bryson DeChambeau a další Američan Ryan Armour. Hlavní favorit Webb Simpson, jenž v polovině turnaj vedl, zahrál jen ránu pod par a propadl se na dělené osmé místo se skóre -13.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.