Jiménez vede po dvou kolech první turnaj European Tour po pauze

10. července 2020 21:14 - Atzenbrugg

Španělský golfista Miguel Ángel Jiménez útočí v Rakousku na prvním turnaji po koronavirové pauze na vlastní rekord nejstaršího vítěze na okruhu European Tour. Šestapadesátiletý hráč se v Atzenbruggu ujal před víkendovými koly vedení s náskokem dvou ran před pěticí pronásledovatelů.

 

Darron Cummings, ČTK/AP

Cutem v Rakousku prošel i český reprezentant Ondřej Lieser. Po dvou kolech za Jiménezem zaostává o sedm ran a dělí se o 26. místo. Stanislav Matuš zahrál o dalších šest ran víc a na turnaji skončil.

Jiménez na okruhu European Tour naposledy triumfoval v roce 2014 na domácím Open de Espaňa. V té době mu bylo 50 let a 133 dní.

Trojice nakažených golfistů se vrátila na PGA Tour, hraje spolu

Austrian Open je prvním turnajem European Tour po čtyřech měsících. Všichni zúčastnění museli před příjezdem do Diamond Country Clubu u Vídně projít testy na koronavirus. Během turnaje musí dodržovat bezpečnostní zdravotní a hygienická opatření.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.