Živě

Jiménez vede po dvou kolech první turnaj European Tour po pauze

10. července 2020 21:14 - Atzenbrugg

Španělský golfista Miguel Ángel Jiménez útočí v Rakousku na prvním turnaji po koronavirové pauze na vlastní rekord nejstaršího vítěze na okruhu European Tour. Šestapadesátiletý hráč se v Atzenbruggu ujal před víkendovými koly vedení s náskokem dvou ran před pěticí pronásledovatelů.

 

Darron Cummings, ČTK/AP

Cutem v Rakousku prošel i český reprezentant Ondřej Lieser. Po dvou kolech za Jiménezem zaostává o sedm ran a dělí se o 26. místo. Stanislav Matuš zahrál o dalších šest ran víc a na turnaji skončil.

Jiménez na okruhu European Tour naposledy triumfoval v roce 2014 na domácím Open de Espaňa. V té době mu bylo 50 let a 133 dní.

Trojice nakažených golfistů se vrátila na PGA Tour, hraje spolu

Austrian Open je prvním turnajem European Tour po čtyřech měsících. Všichni zúčastnění museli před příjezdem do Diamond Country Clubu u Vídně projít testy na koronavirus. Během turnaje musí dodržovat bezpečnostní zdravotní a hygienická opatření.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.