Živě

Woods na prvním turnaji po pauze může překonat Sneada

15. července 2020 19:16 - Praha

První turnaj po koronavirové pauze odehraje tento týden golfová hvězda Tiger Woods. Na Memorialu v americkém Dublinu může někdejší dlouholetá světová jednička rovnou vytvořit rekordní zápis. Čtyřiačtyřicetiletý americký hráč bude útočit na 83. vítězství na PGA Tour, kterým by překonal Sama Sneada.

 

Ian Walton, Reuters

"Není důvod, proč by se to nemohlo povést tenhle týden. Pokaždé jdu do turnaje s tím, že chci vyhrát," uvedl Woods, jenž si zahraje první soutěž od únorového Genesis Invitational v Pacific Palisades, kde skončil poslední mezi hráči, kteří prošli cutem.

Populární hráč, který je od začátku kariéry pod drobnohledem při každém kroku na hřišti, si bude muset zvyknout na absenci diváků a jejich reakcí. "Nikdo nebude křičet, hulákat. Jenom dodržování odstupů. Žádné podávání rukou. Nic, co by člověka nabíjelo energií. Je to tichý a jiný svět," konstatoval vítěz 15 majorů.

Woods, jenž má z Memorialu rekordních pět titulů, půjde ve skupince s dalšími hvězdami Brooksem Koepkou a prvním hráčem světa Rorym McIlroyem.

Snead, jehož rekord může překonat, nasbíral 82 vítězství na okruhu PGA v letech 1936 až 1965. Woods v prestižním seriálu startuje od roku 1996 a bilanci legendárního krajana vyrovnal loni v říjnu v japonské Čibě.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.