Lieser 13. místem v Ramsau zlepšil české maximum na European Tour

18. července 2020 16:59 - Ramsau
(Aktualizováno: 18. července 2020 17:42)

Golfista Ondřej Lieser obsadil na turnaji v Ramsau dělené třinácté místo a výrazně vylepšil vlastní české maximum na European Tour. Minulý týden na jiném rakouském hřišti v Atzenbruggu skončil na 44. příčce, což byl dosud nejlepší český výsledek. Stanislav Matuš se po vynikajícím prvním kole, po kterém senzačně vedl, v dalších dnech zhoršoval a výsledkem bylo 61. místo.

 

Facebook

Vítězem společného turnaje European Tour a Challenge Tour s dotací půl milionu eur se stal Francouz Joël Stalter a zajistil si premiérový titul z elitního evropského seriálu.

Lieser se v posledním kole posunul o 18 míst a nebýt double na předposlední jamce, mohl figurovat dokonce v top ten. Finálové kolo začal bogey na druhé jamce, ale další chybu už neudělal a díky pěti birdie si zapsal dvě rány pod par. Celkové skóre měl -7, za vítězným Stalterem zaostal o sedm úderů. Matuš završil nepovedenou druhou polovinu turnaje výsledkem šest ran nad par a propadl se o dalších 13 příček.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.