Růžový panter urval kořist

Náskok z úvodního kola byl pro Jakuba Kučeru dostatečný. Muž v růžovém odolal náporu flightu Tintěra, Nič a Newell, získal titul z turnaje Repromeda Open a velmi tučný šek.

Kučera (na archivním snímku) se celý oblékl do růžového a hřiště Radecký mu po obě kola vyhovovalo. Dnes se sice dopustil několika chyb včetně trojpatu, ale náskok tří úderů z úvodního kola 65 mu stačil na titul a zisk 250 tisíc korun. Na druhém místě skončili Lukáš Tintěra a Mike Newell, Petr Nič obsadil čtvrtou příčku.

Milionová dotace do Golf Resortu Konopiště přilákala 85 profesionálů z celé Evropy včetně Angličana Davida Cartera. Vítěz z Berouna však bojuje se zdravotními problémy a nakonec obsadil dělené 5. místo společně s Markem Novým a Lukášem Lizánkem.

Nový, hrající redaktor Golf Digest CS, se posunul vzhůru díky nejlepšímu finalovému kolu 68 s eaglem na dvanácté jamce, Lizánek dlouho bojoval o titul, ale tripley bogey na čtrnáctce mu šanci vzalo.

Kučera by díky rekordní výhře poskočil v domácím Order of Merit hodně vysoko, ale akce se do žebříčku nepočítá.