Rubriky:

Golf

České golfistky se v Praze do desítky nevešly, vyhrála Koivistová

18. září 2020 16:51 - Praha

České golfistky se do elitní desítky na turnaji druhého nejvyššího evropského okruhu LET Access Series na hřišti Prague City Golf na Zbraslavi nedostaly. Nejlépe na Amundi Czech Ladies Challenge skončily amatérky Sára Kousková, Patricie Macková a Agáta Vahalová na děleném dvanáctém místě. Z prvního vítězství kariéry se díky devíti ranám pod par radovala Finka Tiia Koivistová.

 

Twitter@PGATOUR

Kousková, Macková a Vahalová měly shodně po třech kolech tři rány nad par. "Skvěle jsem turnaj začala, pak přišel horší den a závěr byl zase trochu proměnlivý. Chyby mě stály lepší umístění," hodnotila Kousková v tiskové zprávě.

Po dvou dnech byla čtvrtá profesionálka Lucie Hinnerová a útočila na nejlepší výsledek kariéry, ale závěrečné kolo nezvládla. Chybovala, zahrála +7, dohromady si tak pohoršila na +4 a jako amatérka Barbora Bujáková byla na 16. místě. "Možná jsem moc chtěla, příliš tlačila a nebyla jsem tak uvolněná," řekla Hinnerová.

Koivistová ztrácela před finále na vedoucí Caru Gainerovou dvě rány, ale v pátek zahrála i díky eaglu čtyři rány pod par a Angličanku o dvě rány předstihla. "Dosud jsem nikdy nevyhrála jako amatérka ani jako profesionálka. Ten pocit je úžasný," řekla šestadvacetiletá Finka. Za titul získala šek na šest tisíc eur.

Nejlepší amatérkou turnaje se stala Rakušanka Emma Spitzová, která obsadila čtvrtou pozici se skóre -4. Jen šest hráček ze 77 startujících se v konečném hodnocení dostalo pod par hřiště.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.