Rubriky:

Golf

Tsengová jako nejmladší golfistka vyhrála čtyři majory a překonala Woodse

27. června 2011 11:53 - PITTSFORD

Světová golfová jednička Yani Tsengová z Tchaj-wanu se díky triumfu na LPGA Championship stala nejmladší čtyřnásobnou vítězkou turnajů kategorie major. Dvaadvacetiletá Asijka to dokázala ještě o dva roky rychleji než rekordman mezi muži Tiger Woods.

 

Adam Fenster , Reuters

Tsengová turnaj v americkém Pittsfordu jasně ovládla. Vedla od prvního kola a s výsledkem 19 pod par, což je vyrovnaný rekord na ženských turnajích major, porazila druhou Morgan Presselovou z USA o deset ran.

"Chce se mi brečet, přemáhají mě emoce. Jsem z Tchaj-wanu, což je malá země a lidé mě tam strašně moc podporují. Mám z toho opravdu dobrý pocit," řekla Tsengová, jež bydlí v Orlandu na Floridě v domě, který koupila od bývalé královny ženského golfu Anniky Sörenstamové.

LPGA Championship vyhrála nová hvězda podruhé, vedle toho loni triumfovala na turnaji Kraft Nabisco a British Open. Ke zkompletování golfového Grand Slamu jí ještě chybí vítězství na US Open.

Dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy Jessica, jež hraje pod americkou vlajkou, neprošla v Pittsfordu cutem.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.