Kdo si zahraje na olympiádě? Jaké jsou české šance?

6. prosince 2011 10:06

Objeví se český golfista na letních olympijských hrách 2016 v Rio de Janeiru? Šance jsou minimální. Naděje by zvýšil hráč, který by se dokázal prodrat mezi tři sta nejlepších profesionálů ve světovém žebříčku. Máme někoho takového?

 

www.gcrp.cz

Golf byl na programu her již v letech 1900 a 1904. V letech 1908, 1916 a 1996 se o účast ucházel, ale neuspěl. V roce 2016 se nejlepší profesionálové konečně na olympiádu podívají. Bude se hrát čtyřkolový turnaj na rány. Kdo k němu nastoupí?

Konečná podoba olympijského turnaje v golfu ještě není známa. Startovní pole by mělo čítat zhruba 60 mužů a 60 žen. Účast bude na základě světových žebříčku, tedy žádná kvalifikace, jak se občas v médiích objevuje.

Více zde.

Exegolf

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.