Trest za homofobní nadávku na sebe nenechal dlouho čekat. Jak to hvězdný golfista odskákal?

16. ledna 2021 11:02 - Kapalua

Hvězdný americký golfista Justin Thomas začal kvůli homofobní nadávce, kterou si ulevil minulý týden na turnaji na Havaji, přicházet o sponzory. Módní dům Ralph Lauren oznámil, že s třetím hráčem světového žebříčku ukončil spolupráci.

 

Kyle Terada, Reuters

Thomas se neudržel v sobotním třetím kole po nepovedeném úderu na čtvrté jamce a jeho zaklení zachytily mikrofony v televizním přenosu. Sedmadvacetiletý Američan se sice později za použití hanlivého výrazu omluvil, to ale sponzorovi nestačilo.

"Jsme zklamaní z toho, jaký slovník pan Thomas nedávno použil, naprosto neodpovídá našim hodnotám," uvedla společnost Ralph Lauren v prohlášení. "Ačkoliv uznáváme, že se omluvil a uvědomil si závažnost svých slov, je placeným ambasadorem naší značky a jeho chování není v souladu s inkluzivní kulturou, kterou se snažíme prosazovat," dodali zástupci firmy.

Do budoucna ale Ralph Lauren Thomasovi dveře zcela nezavřel. Pokud prý na sobě golfista bude pracovat, mohou se jednou ke spolupráci vrátit.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: