Bizarní světový rekord! Nejdelší odpal historie skončil v jedoucím BMW

30. dubna 2021 09:25 - Londýn/Praha

Lidé se v době, kdy musí být víceméně zavření doma a nemohou cestovat, nudí. Jinak tomu není ani u některých sportovců. Anglický golfista si usmyslel, že překoná světový rekord v nejdelším odpalu, který skončil v jedoucím autě. Bláznivé, že?

sntv

Golfista Marcus Armitage to dokázal. Překonal devět let starý rekord, který stanovil bývalý pilot formule 1 David Coulthard a golfista Jake Shepherd. Tehdy Coulthard chytil míček do auta ve vzdálenosti necelých 250 metrů od místa odpalu.

Na letišti Elvington v Anglii se rekord pokusil Armitage překonat spolu se závodním jezdcem Paulem O'Neillem, který řídil BMW. Pokusů bylo opravdu hodně, některé míčky letěly úplně mimo, jiné skončily na čelním skle vozu, které značně poškodily.

Dva šílenci se ale nevzdali. Po zhruba šesti hodinách pokusů to dokázali. Míček dopadl do auta jedoucího přibližně 243 km/h ve vzdálenosti 277 metrů od místa odpalu. Radost obou byla neskutečná. Kdo další se pokusí překonat tento bláznivý rekord?

bp, Sport.cz

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.