Začíná Czech Masters s 16 českými golfisty i světovými hvězdami

19. srpna 2021 07:13 - Vysoký Újezd

Rekordní počet 16 českých golfistů se představí v turnaji Czech Masters, který dnes začne na hřišti Albatross na Berounsku. Mezi hlavní hvězdy soutěže European Tour patří stříbrní olympijští medailisté Slovák Rory Sabbatini a Švéd Henrik Stenson, který má ve sbírce i triumf na British Open. Dokonce tři majory během kariéry vyhrál další účastník turnaje Ir Pádraig Harrington.

 

Murad Sezer, Reuters

Největší domácí nadějí by měl být Ondřej Lieser, jediný český stálý hráč nejvyšší evropské série. Rád by vylepšil dojem z nepříliš vydařené sezony. Nevyšla mu ani olympiáda, kde uzavřel výsledkovou listinu.

Vedle Liesera bude hrát dalších 15 českých hráčů včetně tří amatérů. Czech Masters má dotaci jeden milion eur. Vítěz bude znám v neděli.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.