Golfista Cantlay vyhrál v Atlantě a za FedEx Cup získal 15 milionů dolarů. Evropanky vedou v Solheim Cupu

6. září 2021 07:40 - Atlanta
(Aktualizováno: 6. září 2021 08:10)

Golfista Patrick Cantlay ovládl v Atlantě závěrečný turnaj sezony Tour Championship a za triumf ve FedEx Cupu získal odměnu 15 milionů dolarů. Ve finále zvítězil se skóre -21 a náskokem jedné rány před španělský hráčem Jonem Rahmem. Evropské golfistky vedou po dvou dnech v 17. ročníku Solheim Cupu nad hráčkami USA poměrem 9:7. V dnešních závěrečných dvanácti dvouhrách potřebují získat pět bodů, aby v Toledu zvítězily a navázaly na předloňský triumf.

 

Brynn Anderson, ČTK/AP

"Je to fantastické," radoval se Cantlay. "Je to pocta za celý rok a myslím, že mám za sebou velmi vyrovnanou sezonu a na konci jsem byl v ráži. Je to satisfakce za životní práci," dodal.

Cantlay vyhrál dvě poslední akce sezony PGA Tour. Díky titulu v Owings Mills se dostal do čela FedEx Cupu a na finálovou akci na hřišti East Lake vstupoval se skóre -10. V čele se udržel celé čtyři dny. První hráč světa Rahm se sice dotahoval, ale Američan jeho tlaku odolal.

Na poslední jamce turnaje dokonce Rahm zahrál birdie, čímž by si vynutil rozstřel. Devětadvacetiletý Cantlay ale dal rovněž birdie a radoval se z životního úspěchu. "Pod tlakem hraju nejlépe, to mé osobnosti vyhovuje," usmál se Cantlay.

"Odtrhli jsme se od zbytku pole a poslední kolo byl velký boj, skoro jako jamkovka. Byl to dobrý trénink na Ryder Cup," zmínil Cantlay blížící se duel USA s Evropou.

Evropanky vedou v Solheim Cupu nad golfistkami USA o dva body

Skvělou premiéru v soutěži prožívá Leona Maguireová. Irka v úvodních dvou dnech čtyřher získala se svými partnerkami tři a půl bodu. "Je úchvatná," chválila ji Angličanka Mel Reidová poté, co s Maguireovou obraly o bod světovou jedničku Nelly Kordovou s Ally Ewingovou.

"Sobota se nejprve vyvíjela lépe pro Američanky, ale pak se nám začalo dařit. Dvoubodový náskok před závěrem bereme. Věříme si," řekla kapitánka týmu Evropy Catriona Matthewová.

Předloni vyhrály Evropanky po obratu ve dvouhrách ve skotském Gleneagles. Dvakrát za sebou zvítězily dosud jen v letech 2011 a 2013. Celkově vedou Američanky 10:6.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.