Golfista Lieser si na Dutch Open polepšil na šesté místo

17. září 2021 20:12 - Hertogenbosch

Golfista Ondřej Lieser si v druhém kole Dutch Open polepšil na dělené šesté místo a po polovině turnaje útočí na nejlepší český výsledek na European Tour. Třicetiletý pražský rodák zahrál dnes na hřišti u Hertogenbosche pět ran pod par a celkově má už devět úderů pod normu hřiště.

 

twitter@PGACzech

Tokijský olympionik Lieser se blýskl eaglem na pětiparové jamce číslo 12, přidal pět birdie a dvakrát překročil normu jamky. O šesté místo se dělí s dvěma soupeři a má velkou šanci připsat si nejlepší výsledek v sezoně na elitní evropské tour. Nejlépe byl ve své premiérové sezoně po zisku karty třicátý v březnu v Keni.

Českým maximem na European Tour je dvanácté místo Filipa Mrůzka ze srpnového Czech Masters na Albatrossu, jímž překonal loňskou Lieserovu třináctou pozici z Ramsau.

Spilková začala turnaj LPGA v Portlandu třemi ranami nad par

Dutch Open s dotací milion eur průběžně vede Švéd Kristoffer Broberg, jenž dnes zahrál rekord hřiště -8 a celkově má 12 ran pod par.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.