Americký golfista Lavoie vyhrál závěrečný turnaj Czech PGA Tour

Kuřim

Finálový turnaj golfového seriálu Czech PGA Tour vyhrál Gregg Lavoie. V Česku působící Američan a trenér Kláry Spilkové ovládl akci Portiva Golf Trophy v rozstřelu, v kterém v sobotu porazil domácí profesionály Stanislava Matuše a Štěpána Daňka. Celkovým vítězem série se stal znovu po třech letech Filip Mrůzek.

Gregg Lavoie je trenérem české golfistky Kláry Spilkové.

Lavoie, Daněk i Matuš měli po dvou kolech shodně pět ran pod par kuřimského hřiště na Kaskádě. Po druhé jamce odpadl Daněk a Matuše porazil americký hráč díky birdie na třetí dodatečné jamce. Získal tak odměnu 50.000 korun. Ze sedmi žen ve startovní listině si vedla nejlépe Anika Bolčíková, která v absolutním pořadí obsadila se skóre +2 sedmé místo.

Mrůzek ovládl pořadí šestidílné Czech PGA Tour díky zisku 322.998 korun, k čemuž mu pomohlo především vítězství v Berouně, Druhý byl Matuš (142.600) a třetí Lavoie (72.446).