Golfista McIlroy se rozhodl reprezentovat na olympiádě Irsko

18. června 2014 14:53 - Cork

Jeden z nejlepších golfistů světa Rory McIlroy se rozhodl reprezentovat na olympijských hrách Irsko, i když se narodil v Severním Irsku a měl možnost být členem výpravy Velké Británie. S otázkou, kterou zemi zvolit, si prý lámal hlavu přes rok.

 

Jason Getz, Reuters

"Když jsem o tom přemýšlel, vždycky jsem si vzpomněl, že jako amatér jsem reprezentoval Irsko," řekl pětadvacetiletý vítěz dvou turnajů major. Připouštěl ještě třetí možnost - nebýt při návratu golfu na olympiádu vůbec, aby nezklamal druhou stranu.

"Ať se rozhodnu jakkoli, naštvu hodně lidí," řekl už před rokem a půl rodák ze severoirského Holywoodu. Na turnajích PGA reprezentuje svou vlast, ve Světovém poháru hrál dvakrát za Irsko. Tamní olympijský výbor ho navíc lákal, že by na hrách v Riu 2016 mohl při slavnostním zahájení být vlajkonošem.

Golf se za dva roky v Brazílii představí na olympijských hrách poprvé od roku 1904.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.