Golfista Čejka vyhrál poprvé v kariéře turnaj PGA Tour

Rio Grande

Golfista Alexander Čejka se ve čtyřiačtyřiceti letech dočkal prvního titulu na okruhu PGA. Rodák z Mariánských Lázní reprezentující Německo uspěl na Puerto Rico Open v Río Grande, kde se mu dařilo od začátku, ale o svém triumfu rozhodl až díky birdie na první jamce v rozstřelu pěti hráčů.

Německý golfista Alex Čejka pózuje s treofejí pro vítěze turnaje Puerto Rico Open v Rio Grande.

"Nemám slov. První vítězství je vždy nejtěžší," řekl Čejka po titulu, za který si na konto připsal 540 tisíc dolarů, ale především má jistou katru na PGA Tour na další dva roky. Vítězství se dočkal až při svém 287. startu v americké sérii.

Čejka v Portoriku vedl po 2. kole, ale ve třetím ztratil. Finále skvěle začal, zahrál čtyři birdie na prvních šesti jamkách, kolo dohrál za -3 a celkem skončil na sedmi ranách pod par. V dešti a větru mu pomohli i soupeři: Argentinec Emiliano Grillo a Jon Curran z USA měli před poslední jamkou -8, ale oba se na osmnácté jamce dopustili bogey.

"Už jsem měl sbaleno k odjezdu na letiště a byl spokojen s třetím místem," popsal Čejka. "Všechno se ale náhle změnilo a teď tu sedím jako vítěz. Je nádherné, že jsem to nakonec dokázal, a myslím, že v noci nezamhouřím oka," usmál se.

Rozstřel rozhodl rychle

V rozstřelu byli s Čejkou, Grillem a Curranem další dva Američané Petrovic a Saunders. Pět hráčů bojovalo na extra jamce na PGA o titul poprvé od roku 2006 a Čejka rozhodl rychle, hned na prvním jamce poslal pat do birdie.

"Jsem rád, že je konec. Bylo to těžké," oddychl si Čejka a citoval s úsměvem slogan představující PGA Tour. "Tihle hráči jsou dobří. A já teď můžu říci, že jsem hrál PGA Tour a vyhrál jsem. Tuhle větu můžu použít, až jednou skončím."

Nejlepším výsledkem Čejky na PGA Tour byly dosud dvě druhá místa a nejblíže k titulu měl na slavném The Players, kde ovšem v roce 2009 promarnil ve finále náskok pěti ran. Na European Tour získal čtyři tituly. V roce 2012 přišel po deseti letech o kartu na PGA Tour, kterou v závěru roku získal zpět.

Golfový turnaj PGA Tour Puerto Rico Open v Río Grande (dotace 3 000 000 dolarů/par 72):