Kdo je Ai Miyazatová?

Okinawa

Mluví se o ní jako o majitelce největšího talentu posledních let. Půvabná Japonka Ai Miyazatová vstupuje do své první sezóny na LPGA Tour. Dvacetiletý talent z Okinawy je již dnes největší adeptkou na titul Nováček roku 2006, když loni vyhrála kvalifikační školu na LPGA s rekordním náskokem 12 úderů.

Ve své krátké kariéře již vyhrála 12 mezinárodních turnajů ze série JLPGA Tour, loni získala v konkurenci nejlepších profesionálek 11. příčku na British Open, když zahrála finálové kolo za 67 ran. V mistrovství světa v jamkové hře porazila Lauru Diazovou a Juli Inksterovou.

Tmavooká Ai hraje golf od čtyř let a přesto, že měří pouze 156 centimetrů, dokáže odpalovat míček na vzdálenost 230 metrů.

Odborníci na ženský golf ji předpovídají velkou budoucnost a tvrdí, že již letos o sobě dá pořádně vědět. Uvidíme.