Mickelson podruhé v kariéře vyhrál golfové Masters

AGUSTA

Phil Mickelson podruhé v kariéře vyhrál prestižní turnaj Masters. Americký golfista v nedělním závěrečném kole potřeboval na osmnáct jamek 69 ran a o dva údery porazil Jihoafričana Tima Clarka, který dosáhl svého největšího úspěchu na turnaji kategorie major. Mickelson tak na hřišti v Augustě zopakoval triumf z roku 2004 a vedle tradičního zeleného saka si odnesl šek na 1 260 000 dolarů.

Vzhledem k nepřízni počasí museli golfisté během závěrečného dne dohrát třetí kolo a absolvovat celé čtvrté. "Byl to dlouhý, ale úžasný den a budu si to poslední kolo pamatovat," řekl pětatřicetiletý golfista, který vyhrál 29. turnaj na okruhu PGA.

Až do roku 2004 měl pověst nejlepšího golfisty, který nikdy nevyhrál turnaj kategorie major, ale triumf na předloňském Masters to změnil. Loni vyhrál PGA Championship a díky nedělnímu úspěchu se od roku 2002 stal prvním hráčem, který triumfoval na dvou elitních turnajích za sebou. Před čtyřmi lety se to povedlo Tigeru Woodsovi.

Golfista, který prý vzal hůl poprvé do ruky v osmnácti měsících, si úspěchy užívá. "Teď prožívám nejlepší chvíle své golfové kariéry. Výborně se bavím, když jsem schopen hrát o velké tituly," pochvaloval si Mickelson.

Tři rány na něj na Masters ztratil nejlepší hráč světového žebříčku Woods, který už na turnaji v Augustě triumfoval čtyřikrát. Obhájce titulu na čtvrté kolo potřeboval sedmdesát ran a podělil se s dalšími čtyřmi golfisty o třetí příčku.

Nejlepšímu golfistovi světa sice výjimečně dobře vycházel švih, ale zradilo ho patování. "Bylo to strašné. Kdybych patoval alespoň tak jako normálně, byl bych na špici. Jednoznačně jsem prohrál na greenech," uvedl rozladěný Američan.