Porteous se stal čtvrtým vítězem golfového Czech Masters

Vysoký Újezd

Jihoafričan Haydn Porteous se stal čtvrtým vítězem golfového turnaje D+D Real Czech Masters ve Vysokém Újezdu. Na hřišti Albatross vyhrál se skóre -13 o ránu před Angličanem Leem Slatterym a získal druhý titul na European Tour. Nikdo z šestnácti českých golfistů neprošel cutem.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Jihoafrický golfista Haydn Porteous ovládl Czech MastersVideo: sntv

Třiadvacetiletý Porteous, loňský vítěz Joburg Open, vstupoval do posledního kola druhý s odstupem dvou ran za Slatterym. Ve finále ale nasázel šest birdie a zapsal tři bogey. Angličan naopak více chyboval a o šanci vynutit si play off přišel na závěrečné osmnácté jamce poté, co poslal přihrávku mimo green.

"Prožil jsem osm devět vyprahlých měsíců a jen pomalu se dostával znovu do formy," řekl Porteous, kterému se po trumfu na Joburg Open nedařilo a prošel jen dvakrát z šestnácti turnajů cutem. Až minulý týden skončil v desítce v Dánsku a formu si přivezl i do Česka. "Musel jsem se zase najít a začít dělat věci normálně a bez přemýšlení, což jsem snad už dokázal. Z výhry jsem nadšený," řekl.

Z hvězd se nejvíce dařilo bývalé světové jedničce Lee Westwoodovi. Angličan se díky vydařené neděli (-4) posunul na dělené deváté místo. Naopak další někdejší nejlepší hráč světa Němec Martin Kaymer neprošel cutem.

Nedařilo se ani předloňskému vítězi a loni druhému Thomasi Pietersovi. Belgičan v závěrečném kole po šesti patech na osmičce vzteky zlomil hůl a závěrečných deset jamek musel patovat železy. S celkovým skóre +11 skončil na 66. místě.

Z domácích hráčů dopadli nejlépe Filip Mrůzek a Aleš Kořínek, kteří se dělili o 70. místo.

Golfový turnaj Czech Masters série European Tour ve Vysokém Újezdu (Berounsko) - par 72: