Wieová po British Open vyhodila nosiče holí

9. srpna 2006 12:15 - LOS ANGELES

Největší talent současného ženského golfu Michelle Wieová vyhodila po debaklu na British Open svého caddieho. Šestnáctiletá Američanka o víkendu v anglickém Lythamu skončila až na 26. místě a poprvé letos nebyla mezi elitní pěticí na turnajích kategorie major.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Podle svého agenta se proto rozhodla změnit nosiče holí, kterým byl Greg Johnston od jejího vstupu mezi profesionálky loni v říjnu. "Byl jsem překvapený a šokovaný. Myslel jsem, že prožíváme úspěšný rok," řekl Johnston magazínu Golf Digest.

O tom, že u americké hvězdy končí, se dozvěděl v pondělí na letišti při cestě z Anglie. "Nejvíce mě zklamalo, že mi tu novinku Wieová neoznámila sama," dodal trpce. Samotnou golfistku se novinářům zatím nepodařilo kontaktovat.

Wieová plánuje další start až 7. září na mužském profesionálním turnaji evropského okruhu PGA ve Švýcarsku. S muži tam bude zápolit podeváté v kariéře. Do finálových kol zatím prošla jednou v květnu v Koreji, a to jako první žena po 61 letech.

ČTK, Sport.cz

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.