Ryder Cup zahájili lépe evropští golfisté a vedou 5:3

22. září 2006 22:38 - STRAFFAN

Výběr Evropy vykročil v golfovém Ryder Cupu za obhajobou vítězství. Tým kapitána Iana Woosnama vede po prvním dnu nad Spojenými státy americkými 5:3. Předloni zahájili Evropané prestižní soutěž suverénním vedením 6,5:1,5 a nakonec došli k výhře v rekordním poměru 18,5:9,5. Letošní 36. ročník je zatím podle očekávání vyrovnanější.

První hráč světa Tiger Woods si zatím nelichotivou bilanci v týmové soutěži nevylepšil. Nejprve zvítězil s Jimem Furykem nad dvojicí Padraig Harrington, Colin Montgomerie, později však před zraky 45 tisíc diváků americké hvězdy podlehly Luku Donaldovi a Sergiu Garcíovi. Woods tak má v Ryder Cupu na kontě osm vítězství v 21 partiích.

Hráči obou týmů si pochvalovali diváckou kulisu. "Na tu cestu k první jamce nikdy nezapomenu. Tohle bylo to nejhlasitější a nejlepší přivítání, jaké jsem zažil za všechny ty roky v Ryder Cupu. Ježily se mi vlasy na hlavě," uvedl Montgomerie, který hraje soutěž už poosmé. Nejvřelejšího přijetí se dočkali irští golfisté Darren Clarke a Harrington.

Lídrem týmu Evropy je však zatím Španěl García, jenž si připsal dvě vítězství. Dopoledne vybojoval bod s krajanem Josém Mariou Olazábalem, kterého při prvním startu v Ryder Cupu od roku 1999 přemáhaly emoce. "Bylo to skvělé po těch letech jít zase k první jamce. Být znovu v týmu je nádhera. Je to rozdíl hrát Ryder Cup v 21 letech, když máte celou budoucnost před sebou, a nyní," řekl čtyřicetiletý golfista, jenž v soutěži debutoval v roce 1987. Ryder Cup vyvrcholí v neděli.

Výsledky:
Evropa - USA 5:3
Hra čtyřmi míčky:
Harrington, Montgomerie - Woods, Furyk 0/1, Casey, Karlsson - Cink, Henry 0,5:0,5, García, Olazábal - Toms, Wetterich 3/2, Clarke, Westwood - Mickelson, DiMarco 1/0.
Čtyřhra:
Harrington, McGinley - Campbell, Johnson 0,5:0,5, Howell, Stenson - Cink, Toms 0,5:0,5, Westwood, Montgomerie - Mickelson, DiMarco 0,5:0,5, Donald, García - Woods, Furyk 2/0.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: