Živě

Jak koronavirus ovlivňuje sport? Sledujeme vývoj a aktualizujeme

12. března 2020 17:05
(Aktualizováno: 2. dubna 2020 16:26)

Na celosvětové šíření koronavirové infekce Covid-19, která už připravila o život desetitisíce lidí, doplácí ve velkém i sport. Ligové sezony, soutěže, turnaje a závody byly se sílící pandemií odkládány či rušeny a na oltář epidemie nakonec padly i ty největší akce s globálním dopadem včetně letních olympijských her v Tokiu.

 

Alkis Konstantinidis, Reuters

Partii o osud olympijských her, které měly v Tokiu začít 24. července, měli činovníci MOV a organizačního výboru rozehranou relativně dlouhou dobu, nakonec ale rozhodli poprvé v historii o ročním odkladu. Oheň nad Olympijským stadionem v japonském hlavním městě by tak měl vzplát 23. července 2021.

Podobný osud potkal i fotbalové EURO, které se letos mělo poprvé odehrát v novém formátu ve dvanácti zemích. Evropský šampionát by se měl nově uskutečnit v termínu od 12. června do 12. července 2021, stále ale ponese název UEFA EURO 2020.

Všechny informace najdete v rubrice Koronavirus&sport

Evropské pohárové soutěže zatím byly přerušeny. UEFA věří, že by se vyřazovací části Ligy mistrů a Evropské ligy mohly dohrát do prázdnin. K přerušení došlo v průběhu osmifinále. Zrušeny byly všechny červnové mezistátní zápasy, hrát se nemělo i play off o postup na ME. Přerušená je zatím česká nejvyšší soutěž.

Olympijské hry v Tokiu se letos neuskuteční. Byly odloženy na příští rok

Potvrzeno! Evropský fotbalový šampionát přeložen na příští rok, Liga mistrů přerušena, další soutěže také

Dopadu pandemie neušel ani hokej. Letošní mistrovství světa ve Švýcarsku bylo zrušeno, česká extraliga byla předčasně ukončena a mistrovský titul nebyl udělen. Dočasně přerušená je zámořská NHL, ruská KHL byla ukončena bez vyhlášení vítěze.

Teď už je to definitivní. Hokejové MS zrušeno

Poprvé od druhé světové války se na přelomu června a července neuskuteční tenisový Wimbledon a zrušen bude zřejmě i další pilíř britského sportu, golfové British Open. Antukové French Open bylo odloženo z května na konec září, dva týdny po US Open.

Konec nadějí. Nejslavnější tenisový turnaj světa se letos hrát nebude. A to není vše!

Co bude s Tour de France? Už je jasno, kdy padne rozhodnutí

Rozběhnout se nestačila sezona formule 1 a nad jejím dalším průběhem a formátem visí stále otazník a o první mítinky přišla i atletická Diamantová liga. Odloženo bylo cyklistické Giro d'Italia a velký otazník visí nad Tour de France, která by měla odstartovat 27. června - ve hře je mimo jiné pořádání Staré dámy bez účasti diváků.

pn, Sport.cz

Časová osa: Koronavirus a sport

Filtr článků - Koronavirus a sport


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.