Rubriky:

Koronavirus a sport

Další šílený nápad! Ruský ultramaratonec kroužil 10 hodin kolem postele

23. dubna 2020 21:22 - Vladivostok/Praha

Ruský ultramaratonec Dmitrij Jakučnyj má za sebou obdivuhodný počin. Kvůli karanténě způsobené koronavirem se běžec ve svém bytě ve Vladivostoku nedávno pustil do zdolání stokilometrové trati kolem vlastní postele. Zabralo mu to 10 hodin. Na jeho bláznivý kousek se můžete podívat ve videu níže.

Video již není dostupné

sntv

Ruský sportovec přiznal, že ho inspiroval nedávný běh Francouze Nochomovitze a dalších, kteří na svých balkónech a terasách zdolali maratonskou trať. Jakučnyj se ale specializuje ještě na delší vzdálenosti, a tak se ve své ložnici rozhodl stanovit nový karanténní rekord.

Deset hodin kroužil kolem postele a uběhl přitom obdivuhodných 100 kilometrů. „Slyšel jsem, že mnoho cizinců běželo na svých balkonech 42 kilometrů. Řekl jsem si, že to taky zkusím. Měl jsem natrénováno na Saharu (šestidenní pouštní maraton v Maroku)," řekl Rus agentuře AP.

Odložený Pražský maraton se uskuteční v neděli 11. října

Jakučnyj svůj výkon natočil na mobilní telefon. V jedné části videa je zachyceno, jak kolem lóže běhá s dítětem na svých ramenou. Rodák z Vladivostoku se nechal slyšet, že by svým výkonem rád inspiroval lidi, aby i přes vládní nařízení omezující pohyb cvičili alespoň doma.

Šílený nápad skončil po sedmi hodinách!

„Lidé jsou různí. Někteří potřebují impuls. Video, které by je povzbudilo, aby vstali z gauče a začali cvičit. Pokud se mi to podaří, budu rád, že jsem někomu pomohl," dodal Jakučnyj.

pb, Sport.cz

Časová osa: Koronavirus a sport

Filtr článků - Koronavirus a sport


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.