Rubriky:

Koronavirus a sport

To je frajer! Ochrnutý ragbista nastoupal výšku Mt. Everestu a ještě vydělal pro charitu

26. dubna 2020 11:10 - Bath/Praha

I v době koronaviru se dají předvádět velké sportovní výkony, navíc s bohulibým účelem. Kvadruplegik a bývalý profesionální ragbista Ed Jackson překonal na schodišti v domě svých rodičů výšku odpovídající nejvyšší hoře světa Mt. Everest (8848 m. n. m.) a přitom stihl vybrat na charitu 50 647, 30 liber (přes 1,5 milionů korun), které věnoval britskému zdravotnickému systému NHS.

Reuters

31letý Ed Jackson, který před třemi lety po poranění míchy částečně ochrnul, vylezl během čtyř dnů malé schodiště celkem 5566krát, k čemuž potřeboval 90 tisíc kroků. Každý den chodil po schodech nahoru a dolů dvanáct hodin.

„Celé jsem to miloval. Bylo to bolestivé, monotónní a občas nudné. Většinu času šlo ale o velkou zábavu se všemi lidmi, co se tohoto projektu účastnili. Vybraná suma dalece překročila to, o čem jsme snili. Jsem rád, že až karanténa skončí, budu si moct říct, že jsem během negativní situace udělal něco pozitivního," cituje bývalého ragbistu agentura Reuters.

Někdejší mládežnický reprezentant Anglie si poranil míchu při skoku do bazénu v roce 2017.

roj, Sport.cz

Časová osa: Koronavirus a sport

Filtr článků - Koronavirus a sport


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.