Čestný úvodní nadhoz nové sezony MLB provede epidemiolog Fauci

21. července 2020 08:55 - Washington/Praha

Čestný úkol prvního nadhozu sezony přenechají obhájci titulu v baseballové MLB z Washingtonu Nationals Anthonymu Faucimu, epidemiologovi a členovi krizového štábu Bílého domu pro boj s koronavirem. Zkrácená sezona MLB odstartuje 23. července.

 

Pool New, Reuters

"Dr. Fauci byl během pandemie koronaviru pro naši zemi opravdovým šampionem, a proto je jen správné, že mu vzdáme hold při zahájení sezony 2020 a vykročení za obhajobou titulu ve Světové sérii," uvedli zástupci Nationals na twitteru. Zprávu baseballisté Washingtonu doprovodili fotografií hráčů s rouškami a vzkazem "Šampioni jdou příkladem".

Nová sezona MLB začne se čtyřměsíčním zpožděním kvůli pandemii koronaviru ve čtvrtek, kdy jsou na programu dva zápasy. Hrát se bude bez diváků a základní část se uskuteční ve zkráceném formátu s 60 zápasy na mužstvo místo obvyklých 162. S finálovou Světovou sérií se počítá v říjnu.

ČTK

Časová osa: Koronavirus a sport

Filtr článků - Koronavirus a sport


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.