Rubriky:

LOH

Výsledky podle disciplín T - Z

29. srpna 2004 19:59

Přinášíme vám výsledkový servis z letních olympijských her v Aténách po jednotlivých disciplínách.

Výsledky disciplín L - S

TAEKWONDO
Muži:
Do 58 kg:
Finále: Mu Jen-čchu (Tchaj-wan) - Salazar (Mex.) 5:1.
O 3. místo: Bajúmí (Egypt) - Ramos (Šp.) 7:1.
Semifinále: Mu Jen-čchu - Bajúmí 5:4, Salazar - Quoc Huan Nguyen (Viet.) 8:0.
Semifinále oprav: Bajúmí - Reges (Dom. rep.) na technickou převahu, Ramos - Quoc Huan Nguyen 8:0.
Konečné pořadí: 1. Mu Jen-čchu, 2. Salazar, 3. Bajúmí, 4. Ramos, 5.-6. Reges a Quoc Huan Nguyen.
Do 68 kg:
Finále: Bonehkohal (Írán) - Chuang Čch'- hsjung (Tchajwan) 4:3.
O 3. místo: Song Mjong-Sob (Korea) - Silva (Braz.) 12:7.
Semifinále: Bonehkohal (Írán) - Song Mjong-Sob 9:9 převahou, Chuang Čch'-hsjung - Sagastume (Guat.) 7:5.
Semifinále oprav: Silva - Sagastume 12:10, Song Mjong-Sob - Husajn (Egypt) 8:6.
Konečné pořadí: 1. Bonehkohal, 2. Chuang Čch'-hsjung, 3. Song Mjong-Sob, 4. Silva, 5.-6. Sagastume a Husajn.
Ženy:
Do 49 kg:
Finále: Čchen Š'-hsin (Tchaj-wan) - Labradaová-Diazová (Kuba) 6:4.
O 3. místo: Boorapolchaiová (Thaj.) - Moraová-Romerová (Kol.) 2:1.
Semifinále: Labradaová-Diazová - Cariasová (Guat.) 8:3, Čchen Š'-hsin - Gondaová (Kan.) 3:2.
Semifinále oprav: Moraová-Romerová - Cariasová 2:0, Boorapolchaiová - Gondaová 2:1.
Konečné pořadí:
1. Čchen Š'-hsin, 2. Labradaová-Diazová, 3. Boorapolchaiová, 4. Moraová-Romerová, 5.-6. Cariasová a Gondaová.
Do 57 kg:
Finále: Čang Či-won (Korea) - Abdallahová (USA) 2:1.
O 3. místo: Salazarová-Blancová (Mex.) - Reyesová (Šp.) 2:1.
Semifinále: Abdallahová (USA) - Sukčongdumnenová (Thaj.) 7:7 převahou, Čang Či-won - Salazarová-Blancová 2:1.
Semifinále oprav:
Salazarová-Blancová - Corsiová (It.) 3:2, Reyesová - Sukčongdumnenová 6:3.
Konečné pořadí: 1. Čang Či-won, 2. Abdallahová, 3. Salazarová-Blancová, 4. Reyesová, 5.-6. Sukčongdumnenová a Corsiová.
Muži - do 80 kg:
Finále: Lopez (USA) - Tanrikulu (Tur.) 3:0.
O 3. místo: Karami (Írán) - Ahmadov (Ázerb.) 9:8.
Semifinále: Lopez - Karami 7:6, Tanrikulu - Ahmadov 6:6 převahou.
Semifinále oprav: Ahmadov - Estrada (Mex.) 9:9 převahou, Karami - Hamdúní (Tun.) 12:4.
Konečné pořadí: 1. Lopez, 2. Tanrikulu, 3. Karami, 4. Ahmadov, 5.-6. Estrada a Hamdúní.
Ženy - do 67 kg:
Finále: Luo Wej (Čína) - Mystakiduová (Řec.) 7:6.
O 3. místo: Hwang Kjong-sun (Korea) - Juarezová (Guat.) 5:2.
Semifinále: Mystakiduová - Riverová (Fil.) 3:2, Luo Wej - Diazová (Portor.) 5:3.
Semifinále oprav: Juarezová - Diazová 5:2, Hwang Kjong-sun - Riverová 6:2.
Konečné pořadí: 1. Lou Wej, 2. Mystakiduová, 3. Hwang Kjong- sun, 4. Juarezová, 5.-6. Riverová a Diazová.

Muži - do 80 kg:
Finále: Lopez (USA) - Tanrikulu (Tur.) 3:0.
O 3. místo: Karami (Írán) - Ahmadov (Ázerb.) 9:8.
Semifinále: Lopez - Karami 7:6, Tanrikulu - Ahmadov 6:6 převahou.
Semifinále oprav: Ahmadov - Estrada (Mex.) 9:9 převahou, Karami - Hamdúní (Tun.) 12:4.
Konečné pořadí: 1. Lopez, 2. Tanrikulu, 3. Karami, 4. Ahmadov, 5.-6. Estrada a Hamdúní.
Ženy - do 67 kg:
Finále: Luo Wej (Čína) - Mystakiduová (Řec.) 7:6.
O 3. místo: Hwang Kjong-sun (Korea) - Juarezová (Guat.) 5:2.
Semifinále: Mystakiduová - Riverová (Fil.) 3:2, Luo Wej - Diazová (Portor.) 5:3.
Semifinále oprav: Juarezová - Diazová 5:2, Hwang Kjong-sun - Riverová 6:2.
Konečné pořadí: 1. Lou Wej, 2. Mystakiduová, 3. Hwang Kjong- sun, 4. Juarezová, 5.-6. Riverová a Diazová.
Muži - nad 80 kg:
Finále: Mun De-song (Korea) - Nikolaidis (Řec.) k.o. (2:10 min.),
o 3. místo: Gentil (Fr.) - Kamal (Jord.) 6:2.
Semifinále: Mun De-song - Gentil 5:3, Nikolaidis - Kamal 6:3.
Semifinále oprav: Gentil - Zrúrí (Mar.) 3:1, Kamal - Sagindykov (Kaz.) 2:2 převahou.
Konečné pořadí:
1. Mun De-song, 2. Nikolaidis, 3. Gentil, 4. Kamal, 5. Zrúrí a Sagindykov.
Ženy - nad 67 kg:
Finále: Čchen Čung (Čína) - Baverelová (Fr.) 12:5,
o 3. místo: Carmonaová (Ven.) - Silvaová (Braz.) 7:4.
Semifinále: Čchen Čung - Silvaová 8:5, Baverelová - Dawaniová (Jord.) 3:3 převahou.
Semifinále oprav: Carmonaová - Dawaniová 11:8, Silvaová - Castrignanová (It.) 6:3.
Konečné pořadí:
1. Čchen Čung, 2. Baverelová, 3. Carmonaová, 4. Silvaová, 5. Castrignanová a Dawaniová.

TENIS
Muži:
Čtyřhra - o 3. místo:
Ančič, Ljubičič (Chor.) - Bhúpathí, Paes (5-Ind.) 7:6 (7:5), 4:6, 16:14.
Dvouhra - o 3. místo:
Gonzalez (16-Chile) - Dent (USA) 6:4, 2:6, 16:14.
Ženy:
Dvouhra - finále:
Heninová-Hardenneová (1-Belg.) - Mauresmová (2-Fr.) 6:3, 6:3.
O 3. místo:
Moliková (Austr.) - Myskinová (3-Rus.) 6:3, 6:4.
Čtyřhra - o 3. místo:
Suarezová, Tarabiniová (7-Arg.) - Asagoeová, Sugijamaová (5- Jap.) 6:3, 6:3.
Muži:
Dvouhra - finále:
Massu (10-Chile) - Fish (USA) 6:3, 3:6, 2:6, 6:3, 6:4.
Čtyřhra - finále:
Gonzalez, Massu (Chile) - Kiefer, Schüttler (Něm.) 6:2, 4:6, 3:6, 7:6 (9:7), 6:4.
Ženy:
Čtyřhra - finále:
Li Tching, Sun Tchien-tchien (8-Čína) - Martinezová, Ruanová- Pascualová (2-Šp.) 6:3, 6:3.

TRIATLON
Ženy:
1. Allenová (Rak.) 2:04:43 hod., 2. Harropová (Austr.) -6, 3. Williamsová (USA) -25, 4. Smetová (Belg.) -52, 5. Cortassaová (It.) -1:01, 6. Dillonová (Brit.) -1:17, 7. Burgosová (Šp.) - 1:18, 8. Fernandesová (Portug.) -1:31,, ...26. Radová -5:11, 32. Berková -7:07, Zelenková (všechny ČR) nedokončila.
Muži:
1. Carter 1:51:07 hod., 2. Docherty (oba N. Zél.) -8, 3. Riederer (Švýc.) -25, 4. Bennett (Austr.) -34, 5. Belaubre (Fr.) -53, 6. Raelert (Něm.) -1:28, 7. Henning (Dán.) -1:30, 8. Marceau (Švýc.) -1:37, ...29. Ospalý -6:10, 42. Krňávek (oba ČR) -11:47.

VESLOVÁNÍ
Muži:
Skif: 1. Tufte (Nor.) 6:49,30, 2. Jaanson (Est.) 6:51,42, 3. Janakijev (Bulh.) 6:52,80, 4. Fernandez (Arg.) 6:55,17, 5. Chalupa (ČR) 6:59,13, 6. Maeyens (Belg.) 7:01,74.
Dvojskif: 1. Vieilledent, Hardy (Fr.) 6:29,00, 2. Špik, Čop (Slovin.) 6:31,72, 3. Galtarossa, Sartori (It.) 6:32,93, 4. Gulov, Endrekson (Est.) 6:35,30, 5. Synek, Doleček (ČR) 6:35,81, 6. Abdullah, Nuzum (USA) 6:36,86, 7. Simonsen, Adamsen (Nor.) 6:37,25.
Dvojka bez kormidelníka: 1. Ginn, Tomkins (Austr.) 6:30,76, 2. S. Skelin, N. Skelin (Chorv.) 6:32,64, 3. Cech, di Clemente (JAR) 6:33,40, 4. Twaddle, Bridgewater (N. Zél.) 6:34,24, 5. Stojič, Stegič (SČH) 6:39,74, 6. Kühne, Herzog (Něm.) 6:46,50.
Čtyřka bez kormidelníka: 1. Velká Británie (S. Williams, Cracknell, Coode, Pinsent) 6:06,98, 2. Kanada (Baerg, Herschmiller, Wetzel, B. Williams) 6:07,06, 3. Itálie (Porzio, Dentale, Agamennoni, Leonardo) 6:10,41, 4. Austrálie 6:13,06, 5. Nový Zéland 6:15,47, 6. Polsko 6:22,43.
B-finále:
Dvojskif lehkých vah: 1. Ruckman, Tucker (USA) 6:45,20, 2. Guimerans, Alvarez (Šp.) 6:46,48, 3. Vabroušek, Maleček (ČR) 6:46,77
Ženy:
Skif: 1. Rutschowová-Stomporowská (Něm.) 7:18,12, 2. Karstenová (Běl.) 7:22,04, 3. Nejkovová (Bulh.) 7:23,10, 4. Knapková (ČR) 7:25,14, 5. Waddellová (N. Zél.) 7:31,66, 6. Dominguezová-Asensiová (Šp.) 7:49,11.
Dvojskif: 1. C. Eversová-Swindellová, G. Eversová-Swindellová (N. Zél.) 7:01,79, 2. Oppeltová, Waleská (Něm.) 7:02,78, 3. Lavericková, Wincklessová (Brit.) 7:07,58, 4. Buschmannová, Markovová (Bulh.) 7:13,97, 5. Mihalceaová, Strimbeschiová (Rum.) 7:17,58, 6. Gubová, Mazejová (Ukr.) 7:21,78
Dvojka bez kormidelníka: 1. Damianová, Susanuová (Rum.) 7:06,55, 2. Graingerová, Bishopová (Brit.) 7:08,66, 3. Bičiková, Helachová (Běl.) 7:09,86, 4. Marquardtová, Williamsová (Kan.) 7:13,33, 5. Derlienová, Goldbachová (Něm.) 7:20,20, 6. Haighová, Colesová (N. Zél.) 7:23,52.
Muži:
Dvojskif lehkých vah: 1. Sycz, Kucharski (Pol.) 6:20,93, 2. Touron, Dufour (Fr.) 6:21,46, 3. Skiathitis, Polymeros (Řec.) 6:23,23, 4. Quist, Rasmussen (Dán.) 6:23,92. 5. Varga, Hirling (Maď.) 6:24,69, 6. Ura, Takeda (Jap.) 6:24,98.
Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah: 1. Dánsko (Ebbesen, Moelvig, Ebert, Kristensen) 6:01,39, 2. Austrálie (Burgess, Cureton, Edwards, Loftus) 6:02,79, 3. Itálie (Mascarenhas, Amitrano, Amarante, Bertini) 6:03,74, 4. Nizozemsko 6:03,79, 5. Kanada 6:05,10, 6. Irsko 6:09,96.
Párová čtyřka: 1. Rusko (Spiněv, Svirin, Kravcov, Fedorovcev) 5:56,85, 2. Česká republika (Jirka, Hanák, Karas, Kopřiva) 5:57,43, 3. Ukrajina (Šapošnikov, Lykov, Biluščenokov, Grin) 5:58,87, 4. Polsko 5:58,94, 5. Německo 6:07,04, 6. Bělorusko 6:09,33.
Osma: 1. USA (Volpenhein, Hoopman, Beery, Deakin, Hansen, Ahrens, Allen, Read, korm. Cipollone) 5:42,48, 2. Nizozemsko (Bartman, Vellenga, Eggenkamp, Derksen, Mensch, Gabriels, Vermeulen, Simon, korm. Chueng) 5:43,75, 3. Austrálie (Stewart, Mckay, Hanson, B. Stewart, J. Stewart, Welch, Reside, Szczurowski, korm. Toon) 5:45,38, 4. Německo 5:49,43, 5. Kanada 5:51,66, 6. Francie 5:53,31.
Ženy:
Dvojskif lehkých vah: 1. Alupejová, Burčičová (Rum.) 6:56,05, 2. Blasbergová, Reimerová (Něm.) 6:57,33, 3. van Eupenová, van der Kolková (Niz.) 6:58,54, 4. Hallidayová, Newmarchová (Austr.) 6:59,91, 5. Čchien, Tung-siang (Čína) 7:02,05, 6. Mokronowská, Kemnitzová (Pol.) 7:04,48.
Párová čtyřka: 1. Německo (El Qalqiliová, Lutzová, Eversová, Boronová) 6:29,29, 2. Velká Británie (Romerová, Houghtonová, Floodová, Mowbrayová) 6:31,26, 3. Ukrajina (Dementěvová, Olefirenkovová, Kolesnikovová, Morozovová) 6:34,31, 4. Austrálie 6:34,73, 5. Rusko 6:36,49, 6. USA 6:39,67.
Osma: 1. Rumunsko (Ignatová, Damianová, Lipová, Gafencuová, Papučová, Barascuová, Sasanuová, Floreaová, korm. Georgescuová) 6:17,70, 2. USA (Nelsonová, Daviesová, Korholzová, Mickelsenovám Coxová, Dirkmaatová, Mageeová, Johnsonová, korm. Whippleová) 6:19,56, 3. Nizozemsko (Tangerová, Siegelaarová, De Haanová, Van Rumptová, Dekkersová, Hommesová, Smuldersová, Wegmanová, korm. Workelová) 6:19,85, 4. Čína 6:21,71, 5. Německo 6:21,99, 6. Austrálie 6:31,65.
Opravené výsledky:
Ženy - párová čtyřka:
1. Německo (El Qalqiliová, Lutzová, Eversová, Boronová) 6:29,29, 2. Velká Británie (Romerová, Houghtonová, Floodová, Mowbrayová) 6:31,26, 3. Austrálie (Bradleyová, Horeová, Sattinová, Faleticová) 6:34,73, 4. Rusko 6:36,49, 5. USA 6:39,67, Ukrajina diskvalifikována.

VODNÍ PÓLO
Ženy:
Finále: Itálie - Řecko 10:9 po druhém prodl. (2:3, 3:3, 1:0, 1:1 - 2:2, 1:0).
O 3. místo: USA - Austrálie 6:5 (0:0, 4:0, 1:3, 1:2).
Konečné pořadí:
1. Itálie, 2. Řecko, 3. USA, 4. Austrálie, 5. Rusko, 6. Maďarsko, 7. Kanada, 8. Kazachstán.
Muži:
Finále: Maďarsko - SČH 8:7 (2:3, 3:2, 0:2, 3:0),
o 3. místo: Rusko - Řecko 6:5 (1:1, 3:1, 1:2, 1:1),
o 5. místo: Německo - Španělsko 6:4 (2:2, 3:1, 0:0, 1:1),
o 7. místo: USA - Itálie 9:8 (2:2, 2:0, 2:3, 3:3),
o 9. místo: Austrálie - Chorvatsko 8:7 (2:0, 3:4, 1:1, 2:2).
Konečné pořadí:
1. Maďarsko, 2. SČH, 3. Rusko, 4. Řecko, 5. Německo, 6. Španělsko, 7. USA, 8. Itálie, 9. Austrálie, 10. Chorvatsko, 11. Kazachstán, 12. Egypt.

VODNÍ SLALOM
Muži - C1:
1. T. Estanguet (Fr.) 189,16 (0 tr. sekund), 2. Martikán (SR) 189,28 (2), 3. Pfannmöller (Něm.) 191,56 (0), 4. Bell (Austr.) 192,83 (2), 5. Indruch (ČR) 195,28 (2), 6. Hočevar (Slovin.) 199,78 (2), 7. Sangra (Šp.) 200,41 (2), 8. McIntosh (Brit.) 211,19 (4).
Ženy - K1:
1. Kaliská (SR) 210,03 (0 tr. sekund), 2. Giddensová (USA) 214,62 (0), 3. Reevesová (Brit.) 218,77 (6), 4. Dickensová (Fr.) 218,80 (6), 5. Hilgertová (ČR) 220,75 (4), 6. El Desoukiová (Švýc.) 225,04 (2), 7. Natoliová (Austr.) 227,44 (0), 8. Giaipronová (It.) 229,36 (4), ...15. Pavelková (ČR) 161,49 (50) - vyřazena v semifinále.
Muži:
K1: 1. Peschier (Fr.) 187,96 (0), 2. Walsh (Brit.) 190,17 (0), 3. Lefevre (Fr.) 190,99 (4), 4. Ford (Kan.) 192,58 (2), 5. Schmidt (Něm.) 192,93 (2), 6. Parsons (USA) 194,76 (0), 7. Polaczyk (Pol.) 196,57 (2), 8. Oud (Niz.) 197,28 (6), ...14. Raab (ČR) 98,13 (2) - nepostoupil do finále.
C2: 1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 207,16 (2 tr. sekundy), 2. Becker, Henze (Něm.) 210,98 (4), 3. Volf, Štěpánek (ČR) 212,86 (6), 4. Bahmann, Senft (Něm.) 213,45 (2), 5. Quemerais, Le Pennec (Fr.) 216,79 (4), 6. Benetti, Masoero (It.) 220,06 (4), 7. Jiras, Máder (ČR) 110,35 (6) - nepostoupili do finále.

VOLEJBAL
Ženy - finále:
Čína - Rusko 3:2 (-28, -25, 20, 23, 12)
Rozhodčí: Pereyra (Arg.), Salvatoreová (USA). Čas: 127 min. Diváci: 4242.
Sestavy:
Čína: Feng Kchun, Jang Chao, Liou Ja-nan, Čou Su-chung, Wang Li-na, Čang Pching, libero Čang Na - Li Šan, Čchen Ťing, Čang Jüe-chung.
Rusko: Těbenichinová, Šaškovová, Tiščenková, Gamovová, Šešeninová, Plotnikovová, libero Ťurinová - Čukanovová, Nikolajevová.
O 3. místo:
Kuba - Brazílie 3:1 (22, 22, -14, 17)
Rozhodčí: Salonen (Fin.), Dietrich (Pol.). Čas: 92 min. Diváci: 4200.
Sestavy:
Kuba: Ruizová, Carrillová, Ramirezová, Ortizová, Mesaová, Barrosová, libero Martinezová - Sanchezová, Muňozová, Tellezová.
Brazílie: W. Oliveiraová, Coimbraová, Steinbrecherová, Menezesová, Diasová, Venturiniová, libero Xavierová - Chagasová, Claudinová, E. Oliveiraová, Souzaová, Gonzagaová.
Konečné pořadí:
1. Čína, 2. Rusko, 3. Kuba, 4. Brazílie, 5.-8. USA, Itálie, Japonsko, Korea, 9.-10. Německo, Řecko, 11.-12. Dominikánská republika, Keňa.
Muži
Finále:
Brazílie - Itálie 3:1 (15, -24, 20, 22)
Rozhodčí: Ito (Jap.), Wang Ning (Čína). Čas: 97 min. Diváci: 9350.
Sestavy:
Brazílie: Ricardo, Giba, Heller, André, Dante, Gustavo, libero Sérgio - Anderson, Nalbert, Rodrigo.
Itálie: Vermiglio, Papi, Mastrangelo, Sartoretti, Giani, Fei, libero Pippi - Tofoli, Simeonov, Černič.
O 3. místo:
Rusko - USA 3:0 (22, 25, 16)
Rozhodčí: Kim Kun-tche (Korea), Dellaqua (Braz.). Čas: 78 min. Diváci: 7650.
Sestavy:
Rusko: Baranov, Kazakov, Teťjuchin, Chamutckich, Kosarev, Kulešov, libero Verbov - Dinějkin, Abramov, Chtěj.
USA: Ball, Priddy, Millar, Hoff, Stanley, Barnett, libero Sullivan - Suxho, Salmon, Gardner, Billings.
Konečné pořadí:
1. Brazílie, 2. Itálie, 3. Rusko, 4. USA, 5.-8. Řecko, Polsko, Srbsko a Černá Hora, Argentina, 9.-10. Francie, Nizozemsko, 11.-12. Austrálie, Tunisko.

VZPÍRÁNÍ
Ženy - do 48 kg:
1. Taylanová (Tur.) 210 kg - světový rekord (97,5 - světový rekord + 112,5), 2. Čuo Li (Čína) 205 (92,5+112,5), 3. Wiratthawornová (Thaj.) 200 (85+115), 4. Nanová (Barma) 190 (82,5 +107,5), 5. Kunjaraniová (Indie) 190 (82,5+107,5), 6. Dragněvová (Bulh.) 187,5 (82,5+105), 7. Čchen Chan Tchung (Tchaj-wan) 182,5 (80+102,5), 8. Udohová (Nig.) 180 (75+105).
Muži - do 56 kg:
1. Mutlu (Tur.) 295,0 kg (135,0+160,0), 2. Wu Mej-ťin (Čína) 287,5 (130,0+157,5), 3. Artuc (Tur.) 280,0 (125,0+155,0), 4. Dzerbianu (Běl.) 280,0 (127,5+152,5), 5. Figueroa (Kol.) 280,0 (125,0+155,0), 6. Jigau (Rum.) 275,0 (120,0+155,0), 7. Tancsics (Maď.) 272,5 (122,5+150,0), 8. Setiadi (Indon.) 262,5 (117,5+ 145,0).
Ženy - do 53 kg:
1. Polsaková (Thaj.) 222,5 kg (97,5+125), 2. Rumbewasová (Indon.) 210 (95+115), 3. Mosqueraová (Kol.) 197,5 (87,5+110), 4. Chanuová (Ind.) 190 (82,5+107,5), 5. Munteanuová (Rum.) 190 (85+ 105), 6. Novikavová (Běl.) 190 (87,5+102,5), 7. Touaová (Papua N. Guinea) 177,5 (75+102,5), 8. Lachaumeová (Fr.) 175 (75+100).
Muži - do 62 kg:
1. Š' Č'-jung 325 (152,5+172,5), 2. Li Mao-šeng (oba Čína) 312,5 (140+172,5), 3. Sampanis (Řec.) 312,5 (145+167,5), 4. Rubio (Ven.) 295 (132,5+162,5), 5. Ghazarjan (Arm.) 295 (135+160), 6. Junianto (Indon.) 292,5 (132,5+160), 7. Ndicka (Fr.) 287,5 (127,5 +160), 8. Bazarbajev (Turkm.) 287,5 (130+157,5).
Ženy - do 58 kg:
1. Čchen Jen-čching (Čína) 237,5 (107,5+130), 2. I Song-he (KLDR) 232,5 (102,5+130), 3. Kameaimová (Thaj.) 230 (102,5+ 127,5), 4. Dasdelenová (Tur.) 225 (100+125), 5. Klejnovská (Pol.) 220 (97,5+122,5), 6. Pak Hjon-sok (Korea) 217,5 (95+122,5), 7. Escobarová (Ekv.) 215 (95+120), 8. Patmawatiová (Indon.) 212,5 (95+117,5).
Ženy - do 48 kg (opravené pořadí sobotní soutěže po diskvalifikaci Nanové):
1. Taylanová (Tur.) 210 kg - světový rekord (97,5 - světový rekord + 112,5), 2. Čuo Li (Čína) 205 (92,5+112,5), 3. Wiratthawornová (Thaj.) 200 (85+115), 4. Kunjaraniová (Indie) 190 (82,5+107,5), 5. Dragněvová (Bulh.) 187,5 (82,5+105), 6. Čchen Chan Tchung (Tchaj-wan) 182,5 (80+102,5), 7. Udohová (Nig.) 180 (75+105), 8. Un Sim-čche (KLDR) 177,5 (82,5+95).
Muži
 do 69 kg: 1. Čchang Kuo-čeng (Čína) 347,5 (160+187,5), 2. I Pe-Jong (Korea) 342,5 (152,5+190), 3. Pešalov (Chor.) 337,5 (150+187,5), 4. Mirsajev (Ázerb.) 332,5 (147,5+185), 5. Tientcheu (Kamer.) 327,5 (145+182,5), 6. Laurenov (Běl.) 317,5 (147,5+170), 7. Ernault (Fr.) 307,5 (142,5+165), 8. Peter (Nauru) 302,5 (135+ 167,5).
Ženy
do 63 kg: 1. Skakunová (Ukr.) 242,5 kg (107,5+135), 2. Baciušková 242,5 (115 +127,5), 3. Stukalavová (obě Běl.) 222,5 (100+122,5), 4. Sassiová (Tun.) 215 (95+120), 5. Kim So-kjong (Korea) 215(92,5+ 122,5), 6. Thi Thiet Nguyen (Viet.) 205 (95+110), 7. Lassúaníová (Alž.) 200 (85+115).
Muži:
Do 77 kg: 1. Sagir (Tur.) 375 kg (172,5+202,5) - olympijský rekord, 2. Filimonov (Kaz.) 372,5 (172,5+200), 3. Perepečenov (Rus.) 365 (170+195), 4. Arabacioglu (Tur.) 360 (165+195), 5. Mitru (Řec.) 360 (160+200), 6. Barchah (Írán) 357,5 (160+197,5), 7. Feri (Maď.) 355 (155+200), 8. Stojzov (Bul.) 355 (155+200)
Ženy:
Do 69 kg: 1. Liou Čchun-chung (Čína) 275 kg - světový rekord (122,5 - světový rekord + 153 - světový rekord), 2. Krutzlerová (Maď.) 262,5 (117,5+145), 3. Kasajevová (Rus.) 262,5 (117,5+145), 4. Ružinská (Bulh.) 250 (115+135), 5. Maslovská (Ukr.) 245 (110+ 135), 6. Trendafilovová (Bulh.) 237,5 (105+132,5), 7. Yamechiová (Kam.) 235 (105+130), 8. Valoyesová (Kol.) 232,5 (105+127,5).
do 75 kg: 1. Thongsuková (Thaj.) 272,5 kg (122,5+150), 2. Zabolotná 272,5 - světový rekord (125 - světový rekord+147,5 ), 3. Popovová (obě Rus.) 265 (120+145), 4. Likereczová (Maď.) 257,5 (115+ 142,5), 5. Ioannidiová (Řec.) 255 (112,5+142,5), 6. Chromovová (Kaz.) 252,5 (117,5+135), 7. Kim Sun-He (Korea) 250 (112,5+ 137,5), 8. Medinaová (Kol.) 245 (112,5+132,5).
Muži:
Do 85 kg: 1. Asanidze (Gruz.) 382,5 kg (177,5+205), 2. Rybakov (Běl.) 380 (180+200), 3. Dimas (Řec.) 377,5 (175+202,5), 4. Markulas (Řec.) 372,5 (167,5+205), 5. Jüan Aj-jün (Čína) 372,5 (167,5+ 205), 6. Aniščanka (Běl.) 370 (170+200), 7. Martirosjan (Arm.) 367,5 (167,5+200), 8. Jong Sik-song (Korea) 360 (160+200).
Ženy:
Nad 75 kg: 1. Tchang Kung-chung (Čína) 305 kg - světový rekord (122,5+ 182,5 - světový rekord), 2. Čang Mi-ran (Korea) 302,5 (130+ 172,5), 3. Wrobelová (Pol.) 290 (130+160), 4. Vargová (Maď.) 282,5 (127,5+155), 5. Šajmardanovová (Ukr.) 280 (130+150), 6. Haworthová (USA) 280 (125+155), 7. Korobková (Ukr.) 280 (125+ 155), 8. Kasapiová (Řec.) 277,5 (125+152,5).
Opravené výsledky:
Ženy - do 53 kg:
1. Polsaková (Thaj.) 222,5 kg (97,5+125), 2. Rumbewasová (Indon.) 210 (95+115), 3. Mosqueraová (Kol.) 197,5 (87,5+110), 4. Munteanuová (Rum.) 190 (85+105), 5. Novikavová (Běl.) 190 (87,5+ 102,5), 6. Touaová (Papua N. Guinea) 177,5 (75+102,5), 7. Lachaumeová (Fr.) 175 (75+100).
Muži:
Do 62 kg - opravené výsledky:
1. Š' Č'-jung 325 (152,5+172,5), 2. Li Mao-šeng (oba Čína) 312,5 (140+172,5), 3. Rubio (Ven.) 295 (132,5+162,5), 4. Ghazarjan (Arm.) 295 (135+160), 5. Junianto (Indon.) 292,5 (132,5 +160), 6. Ndicka (Fr.) 287,5 (127,5+160), 7. Bazarbajev (Turkm.) 287,5 (130+157,5), 8. Sunarto (Indon.) 285 (125+160).

Muži - do 94 kg:
1. Dobrev (Bul.) 407,5 kg (187,5+220), 2. Akajev 405 (185+ 220), 3. Tjukin (oba Rus.) 397,5 (182,5+215), 4. Násiriníja (Írán) 392,5 (172,5+220), 5. Luna (Ven.) 390 (170+220), 6. Hakan (Tur.) 390 (175+215), 7. Achmetov (Kaz.) 390 (180+210), 8. Mušik (Ukr.) 387,5 (175+212,5).
do 105 kg: 1. Berestov (Rus.) 425,0 (195,0+230,0), 2. Gyurkovics (Maď.) 420,0 (195,0+225,0), 3. Razoronov (Ukr.) 420,0 (190,0+230,0), 4. Pisarevskij (Rus.) 415,0 (190,0+225,0), 5. Bratan (Mold.) 415,0 (192,5+222,5), 6. Vyšniauskas (Lit.) 410,0 (187,5+222,5), 7. Nanijev (Ázer.) 410,0 (190,0+220,0), 8. Steiner (Rak.) 405,0 (182,5+222,5), ...14. Matykiewicz (ČR) 392,5 (177,5+215,0).
Muži:
Nad 105 kg: 1. Rezazadeh (Írán) 472,5 kg - vyr. svět. rekord (trh 210 +nadhoz 263,5 - svět. rekord), 2. Ščerbatihs (Lot.) 455 (205+ 250), 3. Čolakov (Bulh.) 447,5 (207,5+240), 4. Krasilnikov 440 (200+240), 5. Kolokolcev (oba Ukr.) 437,5 (195+242,5), 6. Najdek (Pol.) 430 (190+240), 7. Hamman (USA) 430 (192,5+237,5), 8. An Jong-kwon (Korea) 427,5 (202,5+225).
Opravené výsledky:
Muži - do 105 kg:
1. Berestov (Rus.) 425,0 (195,0+230,0), 2. Razoronov (Ukr.) 420,0 (190,0+230,0), 3. Pisarevskij (Rus.) 415,0 (190,0+225,0), 4. Bratan (Mold.) 415,0 (192,5+222,5), 5. Vyšniauskas (Lit.) 410,0 (187,5+222,5), 6. Nanijev (Ázerb.) 410,0 (190,0+220,0), 7. Steiner (Rak.) 405,0 (182,5+222,5), 8. Urinov (Uzb.) 400,0 (185,0 +215,0), ...13. Matykiewicz (ČR) 392,5 (177,5+215,0).

ZÁPAS
Volný styl - ženy:
Do 48 kg:
Finále: Merleniová (Ukr.) - Č. Ičová (Jap.) 2:2 (na praporky).
O 3. místo: Mirandaová (USA) - Berthenetová (Fr.) 12:4.
Semifinále: Č. Ičová - Berthenetová 12:1, Merleniová - Mirandaová 9:0.
Konečné pořadí:
1. Merleniová, Č. Ičová, 3. Mirandaová, 4. Berthenetová, 5. Ooržaková (Rus.), 6. Wagnerová (Něm.).
Do 55 kg:
Finále: Jošidaová (Jap.) - Verbeeková (Kan.) 6:0.
O 3. místo: Gomisová (Fr.) - Karlssonová (Švéd.) 6:0.
Semifinále: Verbeeková - Karlssonová 3:1, Jošidaová - Gomisová 7:6
Konečné pořadí:
1. Jošidaová, 2. Verbeeková, 3. Gomisová, 4. Karlssonová, 5. Fonsecaová (Portor.), 6. Sun Tung-mej (Čína).
Do 63 kg:
Finále: K. Ičová (Jap.) - McMannová (USA) 3:2.
O 3. místo: Legrandová (Fr.) - Zyguriová (Řec.) na lopatky.
Semifinále: McMannová - Zyguriová na lopatky, K. Ičová - Legrandová 4:0.
Konečné pořadí:
1. K. Ičová, 2. McMannová, 3. Legrandová, 4. Zyguriová, 5. Yaniková (Kan.), 6. Chilková (Běl.).
Do 72 kg:
Finále: Wang Sü (Čína) - Manjurovová (Rus.) 7:2.
O 3. místo: Hamagučiová (Jap.) - Sajenková (Ukr.) 4:0.
Semifinále: Manjurovová - Sajenková na lopatky, Wang Sü - Hamagučiová 6:4.
Konečné pořadí:
1. Wang Sü, 2. Manjurovová, 3. Hamagučiová, 4. Sajenková, 5. Nordhagenová (Kan.), 6. Schätzleová (Něm.).
Muži - řecko-římský:
Do 55 kg:
Finále: Majoros (Maď.) - Mamedaljev (Rus.) 3:1 po prodl.
O 3. místo: Kiuregkian (Řec.) - Vakulenko (Ukr.) 6:1.
Semifinále: Majoros - Vakulenko 3:1, Mamedaljev - Kiuregkian 7:2.
Konečné pořadí:
1. Majoros, 2. Mamedaljev, 3. Kiuregkian, 4. Vakulenko, 5. Rivas (Kuba), 6. Chochua (Gruz.).
Do 60 kg:
Finále: Čung Či-hjon (Korea) - Monzon (Kuba) 3:0 po prodl.
O 3. místo: Nazarjan (Bulh.) - Ševcov (Rus.) 4:3.
Semifinále: Čung Či-hjon - Nazarjan 3:1, Monzon - Ševcov 6:3.
Konečné pořadí:
1. Čung Či-hjon, 2. Monzon, 3. Nazarjan, 4. Ševcov, 5. Sasamoto (Jap.), 6. Kojšajganov (Kaz.).
Do 74 kg:
Finále: Dokturišivili (Uzb.) - Yli-Hannuksela (Fin.) 4:1.
O 3. místo: Samurgačev (Rus.) - Bucher (Švýc.) 10:0 na technickou převahu.
Semifinále: Dokturišivili - Samurgačev 5:2, Yli-Hannuksela - Bucher 3:0.
Konečné pořadí:
1. Dokturišivili, 2. Yli-Hannuksela, 3. Samurgačev, 4. Bucher, 5. Chalimov (Kaz.), 6. Azcuy (Kuba).
Do 66 kg:
Finále: Mansurov (Ázerb.) - Eroglu (Tur.) 4:3
O 3. místo: Manukjan (Kaz.) - Samuelsson (Švéd.) 8:1.
Semifinále: Mansurov - Samuelsson 3:1, Eroglu - Manukjan na lopatky.
Konečné pořadí:
1. Mansurov, 2. Eroglu, 3. Manukjan, 4. Samuelsson, 5. Vardanjan (Ukr.), 6. Arkuedas (Řec.).
Do 84 kg:
Finále: Mišin (Rus.) - Abrahamian (Švéd.) 1:1 rozhodnutím rozhodčích.
O 3. místo: Makaranka (Běl.) - Yerlikaya (Tur.) 2:1.
Semifinále: Mišin - Makaranka 6:0, Abrahamian - Yerlikaya 3:0.
Konečné pořadí:
1. Mišin, 2. Abrahamian, 3. Makaranka, 4. Yerlikaya, 5. Avramis (Řec.), 6. Daragan (Ukr.).
Do 96 kg:
Finále: Ibrahim (Egypt) - Nozadze (Gruz.) 12:1 na technickou převahu.
O 3. místo: Ozal (Tur.) - Hašemzadeh (Írán) 3:2.
Semifinále: Ibrahim - Ozal 11:0, Nozadze - Hašemzadeh 4:2.
Konečné pořadí: 1. Ibrahim, 2. Nozadze, 3. Ozal, 4. Hašemzadeh, 5. Peňa (Kuba), 6. Čaidze (Kyrg.).
Do 120 kg:
Finále: Barojev (Rus.) - Curcumia (Kaz.) 4:2.
O 3. místo: Gardner (USA) - Barzi (Írán) 3:0.
Semifinále: Barojev - Barzi 4:0, Curcumia - Gardner 4:1.
Konečné pořadí: 1. Barojev, 2. Curcumia, 3. Gardner, 4. Barzi, 5. Lopez (Kuba), 6. Szczepaniak (Fr.).
Muži - volný styl:
Do 55 kg:
Finále: Batirov (Rus.) - Abas (USA) 9:1.
O 3. místo: Tanabe (Jap.) - Karntanov (Řec.) 7:0.
O 5. místo: Li Čeng-jü (Čína) - Kim Hjo-sub (Korea) 6:4.
Semifinále: Abas - Tanabe 3:0, Batirov - Karntanov 7:1.
Konečné pořadí:
1. Batirov, 2. Abas, 3. Tanabe, 4. Karntanov, 5. Li Čeng-jü, 6. Kim Hjo-sub, 7. Sacharuk (Ukr.), 8. O Song-Nam (KLDR).
Do 66 kg:
Finále: Tedějev (Ukr.) - Kelly (USA) 5:1.
O 3. místo: Murtazaljev (Rus.) - Spiridonov (Kaz.) 2:1 po prodl.
O 5. místo: Ikemacu (Jap.) - Taskudis (Řec.) 6:4.
Semifinále: Tedějev - Spiridonov (Kaz.) 4:2, Kelly - Murtazaljev 3:1.
Konečné pořadí:
1. Tedějev, 2. Kelly, 3. Murtazaljev, 4. Spiridonov, 5. Ikemacu, 6. Taskudis, 7. Cubukci (Tur.), 8. Barzakov (Bul.).
Do 84 kg:
Finále: Sanderson (USA) - Mun Ui-je (Korea) 3:1.
O 3. místo: Sašidov (Rus.) - Romero (Kuba) 5:3.
O 5. místo: Khodaei (Írán) - Loizidis (Řec.) 3:0.
Semifinále: Sanderson - Romero 3:2, Mun Ui-je - Sašidov 10:2.
Konečné pořadí:
1. Sanderson, 2. Mun Ui-je, 3. Sašidov, 4. Romero, 5. Khodaei, 6. Loizidis, 7. Danko (Ukr.), 8. Alijev (Tádžik.).
Do 120 kg:
Finále: Tajmazov (Uzbek.) - Rezaei (Írán) na lopatky.
O 3. místo: Polatci (Tur.) - Mutalimov (Kaz.) 3:1.
O 5. místo: Rodriguez (Kuba) - Kuramagomedov (Rus.) bez boje.
Semifinále: Rezaei - Mutalimov 4:1, Tajmazov - Polatci 3:0.
Konečné pořadí:
1. Tajmazov, 2. Rezaei, 3. Polatci, 4. Mutalimov, 5. Rodriguez, 6. Kuramagomedov, 7. McCoy (USA), 8. Bojadžijev (Bulh.).
Opravené výsledky:
Ženy - do 55 kg:
1. Jošidaová (Jap.), 2. Verbeeková (Kan.), 3. Gomisová (Fr.), 4. Karlssonová (Švéd.), 5. Sung Tung-mej (Čína), 6. O'Donnellová (USA), 7. I Na-Le (Korea), 8. Lazarevová (Ukr.).
Muži - volný styl
Do 60 kg:
Finále: Quintana (Kuba) - Džokar (Írán) 4:0,
o 3. místo: Inoue (Jap.) - Fedoryšyn (Ukr.) 6:5,
o 5. místo: Pogosjan (Gruz.) - Sissaouri (Kan.) skreč.
Semifinále: Quintana - Fedoryšyn 3:1, Džokar - Inoue 5:4.
Konečné pořadí:
1. Quintana, 2. Džokar, 3. Inoue, 4. Fedoryšyn, 5. Pogosjan, 6. Sissaouri, 7. Čung Jong-ho (Korea), 8. Cikel (Rak.).
Do 74 kg:
Finále: Sajtijev (Rus.) - Lalijev (Kaz.) 7:0,
o 3. místo: Fundora (Kuba) - Brzozowski (Pol.) 3:1,
o 5. místo: Williams (USA) - Gajdarov (Běl.) skreč.
Semifinále: Lalijev - Fundora 5:4, Sajtijev - Brzozowski 7:0.
Konečné pořadí:
1. Sajtijev, 2. Lalijev, 3. Fundora, 4. Brzozowski, 5. Williams, 6. Gajdarov, 7. Igali (Kan.), 8. Rinella (It.).
Do 96 kg:
Finále: Gacalov (Rus.) - Ibragimov (Uzb.) 4:1,
o 3. místo: Hejdarí (Írán) - Cormier (USA) 3:2 po prodl.,
o 5. místo: Agajev (Ázer.) - Wang Jüan-jüan (Čína) na lopatky,
Semifinále: Ibragimov - Hejdarí 6:4, Gacalov - Cormier 5:0.
Konečné pořadí:
1. Gazalov, 2. Ibragimov, 3. Hejdarí, 4. Cormier, 5. Agajev, 6. Wang Jüan-jüan, 7. Šemarov (Běl.), 8. Kurtanidze (Gruz.).

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: LOH

Filtr článků - LOH