Kostelič vítězí, láká tak sestru zpět na lyže

12. prosince 2006 09:09 - PRAHA

Slavná Janica se vytratila ze světa lyžování, příjmení Kostelič ale zůstává na nejvyšší příčkách ve Světovém poháru. Září Ivica. Po letech výrazně stoupá ze stínu mladší a úspěšnější sestry, jež takřka do roztrhání těla brázdila sjezdovky. V Reiteralmu poblíž Schladmingu Chorvat nenašel ve víkendové superkombinaci přemožitele. A věří, že vítězstvím inspiruje Janicu k návratu.

"Snad ji to bude motivovat, ale ona je ten typ člověka, u něhož neodhadnete, co se mu odehraje v hlavě," říká Kostelič.

Přiznává, že ho deprimovalo rozhodnutí sestry tuhle sezónu vynechat. A je mu jasné, že to může předznamenávat její definitivní konec na sjezdovkách.

Zvláště když jí lyžování poničilo kolena, přišly problémy se štítnou žlázou. Dokonce i holý život famózní všestranné sjezdařky byl v ohrožení. A teď? Pohoda. Kosmetický salón, který si pořídila v Rijece, ji podle zpráv z Chorvatska plně pohltil.

Jen jako fanynka zkraje sezóny podpořila bratra v zámoří. "Cítil jsem v jejích očích, že jí závody chybí jen málo," líčí Kostelič.

V Reiterlamu vyhrál poprvé od triumfu ve slalomu v Madonně di Campiglio v prosinci 2003. Shodou okolností pár kilometrů od místa, kde si v roce 2004 zranil koleno.

Rázem je na něj upřena větší pozornost. "Je to podobná situace jako v roce 2001. Tehdy sestru vyřadilo zranění, mě se celkem dařilo ve slalomech," připomíná Kostelič, který v minitýmu s otcem a sestrou před lety nevídaně vletěl mezi zástupce lyžařských velmocí, ač Chorvatsko nemělo takřka žádnou sjezdařskou tradici.

Nepředpokládá ale, že by se ve svých sedmadvaceti stal takovou hvězdou jako jeho o tři roky mladší sestra. Láká ji zpět. "Doufám, že můj úspěch bude mít efekt zvláště, když naše životy a triumfy byly vždy propojeny."

vap, INT, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.