Götschlová vyhrála v Zauchensee poprvé v sezóně sjezd SP

ZAUCHENSEE

Rakouská královna rychlostních disciplín Renate Götschlová vyhrála na zkrácené trati sjezd Světového poháru v Zauchensee, jenž byl kvůli silnému větru přeložen z pátku. Jednatřicetiletá bývalá vítězka celkového hodnocení seriálu triumfovala ve sjezdu poprvé v sezóně, dosud měla dvě prvenství ze superobřího slalomu.

Götschlová dosáhla 41. vítězství v SP v kariéře časem 1:19,32, jímž jako 29. startující sesadila z prvního místa Švýcarku Dominique Gisinovou. Ta se na trať vydala stejně jako v pátek jako první, na rozdíl od zrušeného závodu však po ní dnes následovaly i další lyžařky. Žádná ji však dlouho nedokázala překonat, až o 23 setin sekundy Götschlová.

"Určitě jsem měla výhodu, že jsem absolvovala včera jako jediná jízdu. Podmínky byly téměř stejné jako dnes," pochvalovala si Gisinová, jež dosáhla na první stupně vítězů v kariéře. "Její jízdu jsem neviděla, jen čas. A věděla jsem, že bude hodně těžké ho překonat. Vítězství je perfektní," uvedla Götschlová.

Rovné tři desetiny ztratila na vítězku na třetím místě Američanka Julia Mancusová. Její krajanka Lindsey Kildowová jela hned po Götschlové, v horní části měla na mezičase dokonce půlsekundový náskok, ale po pádu závod nedokončila. Nehoda se obešla bez zranění a Kildowová si i po výpadku udržela průběžné vedení v hodnocení disciplíny.

Čtvrtou příčkou šokovala domácí Maria Holausová, která zůstala při svém debutu ve Světovém poháru těsně pod stupni vítězů. Vedoucí pozice v celkovém hodnocení SP patří po polovině sezony stále její krajance Marlies Schildové, která obsadila 11. místo.

Jediná česká závodnice na startu šestnáctiletá Klára Křížová obsadila poslední 65. místo s odstupem téměř sedmi sekund.

V neděli se má v Zauchensee konat superkombinace, v níž se představí i desátá žena celkového hodnocení SP Šárka Záhrobská.

Výsledky:
1. Götschlová (Rak.) 1:19,32, 2. Gisinová (Švýc.) -0,23, 3. Mancusová (USA) -0,30, 4. Holausová (Rak.) -0,71, 5. Jacquemodová (Fr.) -0,87, 6. Stygerová (Švýc.) -0,93, 7. Pärsonová (Švéd.) -1,02, 8. Wolfová -1,22, 9. Berthodová -1,33, 10. Aufdenblattenová (všechny Švýc.) -1,40, ...65. Křížová (ČR) -6,95.