Bauer vylepšuje zázemí lyžařského týmu, využívá servisní dodávku

5. února 2019 12:38 - Praha

Biatlonisté mají pro servis k dispozici už druhou sezonu kamion, v kterém připravují lyže, a obdobně nyní vylepšil zázemí pro svůj tým dálkových běžců olympijský medailista Lukáš Bauer. K dispozici má servisní dodávku.

eD system Bauer Team

"Je to super věc. Všechno se pro nás hrozně zrychlilo - přijedeme na místo, nemusíme věci vyndávat, vybalovat a seřizovat, všechno máme už nachystané," uvedl Bauer, šéf a majitel eD system Bauer Teamu jezdícího seriál Ski Classics.

Ve Světových pohárech v biatlonu či bězích jsou servisní kamiony dávno standardem. V dálkových bězích jsou k vidění menší varianty se dvěma pracovními místy upravené z dodávek. Bauer obě varianty zkombinoval a během měsíce s bratrem, otcem a několika zaměstnanci jeho firmy postavil dodávku, která disponuje čtyřmi servisními místy díky unikátnímu výsuvnému systému.

Lukáš Bauer svému týmu šéfuje a současně připravuje i lyže.

eD system Bauer Team

"Máme větší komfort, servismani nikde nemrznou a nedělají v prachu. Je tam i faktor zdravotní, protože v autě je odvětrávání, aby škodliviny vznikající při přípravě lyží šly ven. Rychlejší lyže vám to ale samozřejmě nezajistí, pořád se může stát, že budou pomalé," řekl Bauer, který od letoška je i členem servisního týmu.

Závodníci Bauerova týmu neměli o ničem tušení a překvapení si užili na lednové La Diagonele. "Myslím, že se auto uvedlo skvěle, lyže si na Diagonele pochvalovala i Katka Smutná, která po téměř dvou letech vyhrála," řekl Bauer spokojeně.

Na zadní části vozu je velké foto jedničky družstva Kateřiny Smutné, což fanoušci uvidí o nadcházejícím víkendu na Jizerské 50. "Máme zajištěné místo hned v sousedství startu, takže budeme vidět. A doufám, že i výsledkově," dodal Bauer.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.