Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Následky hrůzostrašného pádu! Americká lyžařka odhalila zdevastované pozadí

6. února 2019 19:59 - Aare

Na začátku sezony plánovala útok na absolutní rekord Švéda Ingemara Stenmarka v počtu vítězství ve Světovém poháru, sny se jí ovšem rozplývají. Americká lyžařská hvězda Lindsey Vonnová v úterním superobřím slalomu na MS v Aare nejenže nezískala vytouženou medaili, ale navíc diváky vyděsila pádem hned v úvodní pasáži. Z hrůzostrašně vypadajícího karambolu sice vyvázla bez vážnějších zranění, ale nikoliv bez následků.

 

Leonhard Foeger, Reuters

„Aare 1, Laurenne a já 0. Výsledek našich včerejších pádů," napsala Vonnová k fotografii pobitého pozadí své kolegyně Laurenne Rossové, kterou ve středu vystavila na Instagramu.

Fialově, modře a červeně hrající hýždě Rossové, jež v úterním závodu rovněž upadla, studuje na snímku zblízka s monoklem u pravého oka. „Nemůžu se dočkat, jaký barevný odstín uvidím zítra," dodává Vonnová.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

The aftermath of our crashes from yesterday. Can’t wait to see what color they turn tomorrow! #youshouldseetheotherguy

Příspěvek sdílený L I N D S E Y • V O N N (@lindseyvonn),Úno 6, 2019 v 5:06 PST

Americká lyžařská legenda Vonnová v úvodu tratě za terénní nerovností čelně trefila červenou branku. Vytrhla ji, praporek se jí zahákl za botu a po pádu hlavou napřed dojela po břiše až do ochranné sítě. V cílovém prostoru vše vyděšeně sledovali diváci i vedoucí a později vítězná krajanka Mikaela Shiffrinová.

K Vonnové přijeli zdravotníci, ale Američanka se po vyproštění ze sítě postavila, nasadila lyže a sjela sama sjezdovku dolů. "Teď mě bolí celé tělo, " přiznala Vonnová televizi ÖRF. "Bojovala jsem a snažila se dát do toho všechno, ale nefungovalo to. Hlava přesně ví, co má dělat, abych vyhrála, ale tělo už nespolupracuje," dodala sklesle lyžařka, jejíž kariéru poznamenaly problémy s koleny a zdravotní stav jí už nedovoluje lyžovat tak, jak by chtěla.

Video již není dostupné

Dramatický pád Lindsey Vonnové v Super-G na MS v Aare

sntv

Čtyřiatřicetiletá vítězka 82 závodů ve Světovém poháru, která plánuje po šampionátu v Aare ukončit kariéru, nicméně věří, že bude moci nastoupit do sjezdu, aby se definitivně rozloučila s fanoušky.

V nedělním závodu by se tak měla potkat i s Ester Ledeckou, jíž se úterní super G rovněž nepovedlo. Olympijská vítězka z Pchjongčchangu skončila na 27. místě.

V ochranné síti skončila při úterním super-G i Američanka Laurenne Rossová.

Christian Hartmann, Reuters

mm, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.