Živě

Capová vyšperkovala nejlepší sezonu. Jezdím víc na risk, asi mi to pomáhá, zářila lyžařka

9. března 2019 15:16 - Špindlerův Mlýn

České lyžařky rozjásaly Špindlerův Mlýn. Gabriela Capová i Martina Dubovská zvládly víc než solidně sobotní závod Světového poháru ve slalomu. Capová si patnáctým místem vylepšila o čtyři příčky nejlepší umístění, body do SP si připsala za 23. místo také Dubovská.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Mám strašnou radost. Závod byl těžký po psychické stránce, na konci sezony už trochu docházejí síly," uvedla Capová. Pětadvacetiletá slalomářka má za sebou životní ročník, ve Světovém poháru čtyřikrát bodovala. „Snažím se na sobě pracovat, více jezdit na risk. I v trénincích, nejen v závodech. Asi mi to pomáhá," řekla Capová.

Pochvalovala si, že se rozjezdila v pátečním obřím slalomu, byť do druhého kola nepostoupila. „Mám pocit, že pokaždé, když jsem jela obřák a den nato slalom, tak se mi ve svěťáku povedl. Je to úspěšná tečka za sezonou, beru ji jako takovou odměnu za dřinu a za období, kdy se nedaří. Těší mě, že se mi slalom povedl doma," podotkla Capová, která má na dosah celkový triumf ve slalomu v Evropském poháru. Závěrečný závod je na programu 17. března ve Folgarii.

Gabriela Capová ve slalomu při SP ve Špindlerově Mlýně.

David Taneček, ČTK

„Po psychické i fyzické stránce bude náročné to ustát. Pódium by mělo být skoro jisté, ale o první místo bude boj," tvrdí Capová, ketrá by se v příští sezoně Světového poháru chtěla prodrat mezi nejlepší třicítku. Ve Svatém Petru kromě ní bodovala také Martina Dubovská. Ta na rozdíl od své parťačky páteční obří slalom vynechala, šetřila síly.

„Táta mi ráno říkal, že bylo dobře, že jsme se rozhodli ho nejet. S tátou vlastně pořád bojujeme: já chci obřáky jezdit, ale on ví, že mám větší šance ve slalomu," řekla 27letá Dubovská, která ve Světovém poháru bodovala podeváté v kariéře. „Nakopne mě to do další práce. Teď sice končíme sezonu, ale brzy zase začnu makat," pověděla Dubovská.

neu, Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.