Živě

Bývalý vítěz Turné Kofler ukončil skokanskou kariéru

6. května 2019 14:43 - Vídeň

Odcházím! Bývalý vítěz Turné čtyř můstků, olympijský vítěz a mistr světa ve skocích na lyžích Andreas Kofler ukončil kariéru. Brzy pětatřicetiletý Rakušan v posledních dvou sezonách závodil převážně v nižším Kontinentálním poháru.

 

Twitter

Kofler získal olympijská zlata jako člen rakouského družstva v Turíně 2006 a o čtyři roky později ve Vancouveru. V Turíně bral také zlato v individuální soutěži na velkém můstku. Vedle toho byl s družstvem trojnásobným mistrem světa ve skocích a dvojnásobným mistrem světa v letech.

Prestižní Turné čtyř můstků vyhrál Kofler v sezoně 2009/10. Celkem ve Světovém poháru zvítězil ve dvanácti individuálních závodech, v konečném pořadí seriálu byl nejlépe třetí v roce 2012.

V minulých letech sužovaly innsbruckého rodáka zdravotní problémy. Kvůli autoimunitnímu onemocnění musel Kofler vynechat celý ročník 2017/18 a v minulé sezoně se v SP objevil jen dvakrát v kvalifikaci během rakouských závodů Turné.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.