Sjezdařka Vonnová dostala Cenu princezny asturské za sport

Americká sjezdařka Lindsey Vonnová získala tři měsíce po ukončení kariéry ve Španělsku Cenu princezny asturské za sport. Čtyřiatřicetiletá hvězda byla oceněna především za svůj přístup a úspěchy ve sportovním životě. Porota, která dnes výsledek oznámila, ale ocenila i její práci v sociální sféře.

Bývalá americká reprezentantka v alpském lyžování Lindsey Vonnová se fotila v plavkách pro magazín Sports Illustrated. Zdroj: Twitter.com/@SI_Swimsuit

Vonnová během kariéry, kterou jí výrazně komplikovala zranění, vyhrála 82 závodů Světového poháru, což je nejvíc mezi ženami. V absolutním pořadí vyhrál pouze legendární Švéd Ingemar Stenmark o čtyři pohárové závody více. Olympijská vítězka ve sjezdu a dvojnásobná mistryně světa navíc od roku 2014 provozuje nadaci, která prostřednictvím stipendií podporuje dívky ve vzdělávání a sportu.

Ocenění, dříve známé jako Cena prince asturského, se uděluje od roku 1987 nejen za sport, ale i v dalších kategoriích, jako jsou věda či umění.