Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Sjezdařka Vonnová dostala Cenu princezny asturské za sport

15. května 2019 14:39 - Oviedo

Americká sjezdařka Lindsey Vonnová získala tři měsíce po ukončení kariéry ve Španělsku Cenu princezny asturské za sport. Čtyřiatřicetiletá hvězda byla oceněna především za svůj přístup a úspěchy ve sportovním životě. Porota, která dnes výsledek oznámila, ale ocenila i její práci v sociální sféře.

 

Twitter

Vonnová během kariéry, kterou jí výrazně komplikovala zranění, vyhrála 82 závodů Světového poháru, což je nejvíc mezi ženami. V absolutním pořadí vyhrál pouze legendární Švéd Ingemar Stenmark o čtyři pohárové závody více. Olympijská vítězka ve sjezdu a dvojnásobná mistryně světa navíc od roku 2014 provozuje nadaci, která prostřednictvím stipendií podporuje dívky ve vzdělávání a sportu.

Ocenění, dříve známé jako Cena prince asturského, se uděluje od roku 1987 nejen za sport, ale i v dalších kategoriích, jako jsou věda či umění.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.