Živě

Sjezdařka Vonnová dostala Cenu princezny asturské za sport

15. května 2019 14:39 - Oviedo

Americká sjezdařka Lindsey Vonnová získala tři měsíce po ukončení kariéry ve Španělsku Cenu princezny asturské za sport. Čtyřiatřicetiletá hvězda byla oceněna především za svůj přístup a úspěchy ve sportovním životě. Porota, která dnes výsledek oznámila, ale ocenila i její práci v sociální sféře.

 

Twitter

Vonnová během kariéry, kterou jí výrazně komplikovala zranění, vyhrála 82 závodů Světového poháru, což je nejvíc mezi ženami. V absolutním pořadí vyhrál pouze legendární Švéd Ingemar Stenmark o čtyři pohárové závody více. Olympijská vítězka ve sjezdu a dvojnásobná mistryně světa navíc od roku 2014 provozuje nadaci, která prostřednictvím stipendií podporuje dívky ve vzdělávání a sportu.

Ocenění, dříve známé jako Cena prince asturského, se uděluje od roku 1987 nejen za sport, ale i v dalších kategoriích, jako jsou věda či umění.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.