Rubriky:

Lyže a snowboard

Hororové chvíle! Olympijská šampionka sjela po zádech z můstku a pak z něj spadla. Do Česka nedorazí

15. srpna 2019 13:17 - Lillehammer/Praha

Chvíle hrůzy prožila během tréninku v Lillehammeru olympijská vítězka ve skocích na lyžích Maren Lundbyová. Čtyřiadvacetiletá Norka uklouzla na mokré nájezdové stopě a po zádech sjela z můstku, z kterého pak spadla. Se štěstím neutrpěla žádné zlomeniny, ale má otřes mozku a pohmožděné koleno, takže vynechá nedělní finále letní Grand Prix ve Frenštátu pod Radhoštěm.

 

Twitter

"Přistála jsem na koleno jedné nohy a pak se praštila do hlavy. Naštěstí jsem měla helmu," uvedla Lundbyová. "Když jsem se snažila sednou na startovací lavici, ujely mi nohy. Bylo to brzo ráno a nájezd byl hodně mokrý. Dělala jsem všechno možné, abych se zpomalila, rukama i nohama. Ale zastavit se mi nepovedlo a spadla jsem z odrazu," líčila dvojnásobná vítězka Světového poháru.

Ještě čeká na výsledky vyšetření kolena, které má vyloučit poranění vazů. "Snad to bude v pohodě," řekla Lundbyová.

Vzhledem k její absenci má už před závodem ve Frenštátu jisté celkové prvenství v Grand Prix Japonka Sara Takanašiová, která ovládla oba dosavadní díly a v Česku nestartuje. Letní seriál vyhraje poosmé za sebou.

Z domácích skokanek bodovala v GP jen Karolína Indráčková a je zatím na 32. místě. Spolu s ní budou startovat Barbora Blažková, Zdenka Pešatová, Štěpánka Ptáčková a Klára Ulrichová.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.