Koudelka a Polášek zvládli kvalifikaci prvního závodu Turné

Oberstdorf

Čeští skokani na lyžích Roman Koudelka a Viktor Polášek postoupili do prvního závodu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu. Naopak dvojice Čestmír Kožíšek a Filip Sakala v kvalifikaci na německém můstku neuspěla. Pět tisíc eur (127 tisíc korun) za výhru ve větrných podmínkách kvalifikace získal Rakušan Stefan Kraft.

Rakušan Stefan Kraft, vítěz kvalifikace v Oberstdorfu.

Loni pátý muž celkového pořadí Turné Koudelka skočil v kvalifikaci 131 metrů, což ho vyneslo na 12. místo. Ve vyřazovacím prvním kole nedělního závodu se utká s Američanem Kevinem Bicknerem. Poláška na dopadu rozradostnělo 127 metrů, obsadil 27. místo a čeká ho souboj s Polákem Maciejem Kotem.

Třiadvacetiletý Sakala obsadil za 119 metrů 55. místo. "Atmosféra byla fantastická," řekl po debutu na Turné syn slavného skokana Jaroslava Sakaly. "Se skokem v kvalifikaci pochopitelně spokojený nejsem, ale je pozitivní, že i s tak špatným skokem jsem schopný skočit takové metry, takže to je malý krok vpřed," dodal. Kožíšek dal 117,5 metru, měl o desetinu bodu méně a byl o místo horší.

Nedělní závod začne v 17:30 a nejzajímavější bude na závěr úvodního kola duel rakouských bývalých vítězů Turné Krafta s Gregorem Schlierenzauerem.

Kvalifikace na závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Oberstdorfu (Německo):