Živě

Válka hvězdných lyžařek pokračuje! Američané neumí prohrávat, vrací úder kouč Vlhové

15. ledna 2020 12:00 - Praha
(Aktualizováno: 15. ledna 2020 12:03)

Objetí, úsměvy, nebo jen přetvářka? Mezi hvězdnými lyžařkami a jejich týmy to začíná pořádně vřít. Lidé kolem Mikaely Shiffrinové totiž obvinili Petru Vlhovou, že její trenéři americkou lyžařku natáčí a Slovenka pak díky tomu svou soupeřku na svahu poráží. Kouč Vlhové to nejdříve přiznal, avšak po dalším vítězství své svěřenkyně svá předchozí slova razantně odmítl. „Američané neumí prohrávat,“ tvrdí Livio Magoni.

 

Profimedia.cz

Mikaela Shiffrinová v letošní sezoně není tak suverénní jako v těch předchozích. Sice stále vede v průběžném pořadí Světového poháru, avšak mnohem častěji se musí sklánět před svou slovenskou soupeřkou. Petra Vlhová ji totiž v úterý v dalším závodě podruhé za sebou porazila ve slalomu a mezi hvězdami údajně roste napětí.

Objetí ze strany Shiffrinové a jejího týmu jsou podle kouče Vlhové Livia Magoniho prý jen na oko. Američané prý nemohou skousnout, že je někdo lepší. „Momentálně jsme nejlepší tým. Všichni to vědí, my i soupeři. Máme skvělý kolektiv, všichni odvádí fantastickou práci. Američané ale neumí prohrávat,“ uvedl Magoni na webu sport.pravda.sk.

„Musí se to naučit, jako jsme se to naučili my. Už s nimi nemluvím. Mám dost přetvářky, nechci vidět jejich falešné tváře,“ dodal Magoni, který před několika dny čelil obvinění od týmu Shiffrinové. Lidé kolem trojnásobné olympijské medailistky totiž prohlásili, že Magoni posílá v době tréninku Shiffrinové na svah své pomocníky, aby ji natáčeli a Vlhová se pak z toho učila.

Shiffrinová posílá ostrá slova pod Tatry. Kradou! tvrdí

„Považujeme to za překročení hranice, za níž už nám kradou náš majetek. Berou nám něco, co jsem vytvořila s trenéry,“ rozčilovala se nedávno Shiffrinová. Magoni nejdříve uznal, že nahrávání tréninků soupeřky nebylo správné. „Žádný zákon nezakazuje natáčení ostatních. Samozřejmě, že si uvědomuji, že to není úplně dobře, ale pro nás je to důležité. Chceme, aby se Petra učila od nejlepších. Je to naše práce,“ vysvětloval tehdy italský kouč.

Teď však zcela otočil a vše razantně odmítl. „Nemám čas na to, abych posílal někoho z týmu, aby natáčel jejich tréninky. Nevím, jak k tomu došli. Je nás málo a na takové hlouposti nemáme čas,“ prohlásil Magoni, který se svou svěřenkyni pokusí nyní co nejlépe připravit na sobotní obří slalom v Sestriere.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.